Zprávy / Pozvánky

Kid Drama vystoupí ve Vile Štvanice. Dvakrát.

Kid Drama vystoupí ve Vile Štvanice. Dvakrát.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.06.2016

Damon Kirkham známý jako Kid Drama a Jon Convex 9. července vystoupí v pražské Vile Štvanice. Už odpoledne v rámci nového konceptu Drama ve vile odehraje venku influences set poskládaný z hudby, která ovlivňuje jeho tvorbu. Večer pak uvnitř Vily Štvanice představí svůj aktuální pohled na hudební styly drumandbass a autonomic.

Nejvýrazněji se Damon Kirkham známý jako Kid Drama zapsal do povědomí hudební veřejnosti jako polovina dvojice Instra:mental, která společně s dBridgem a kultovním Autonomic podcastem změnila pohled na to, jak může znít drumandbass a dala vzniknout novému hudebnímu stylu autonomic. Po nahrání 12 epizod a mixovaného alba pro kompilační sérii Fabric se trojice rozpadla a Kirkham přišel s techno/bass projektem Jon Convex.


Po několikaleté odmlce se nicméně vrátil k futuristickému drumandbassu, spustil projekt Kid Drama a ohlásil post autonomickou éru. Společně s dBridgem navázali jako dvojice HeartDrive novými podcasty, vydali tři singly a aktuálně chystají debutové album. Spolupráci si však Kid Drama vyzkoušel i se Skepticalem, Fracturem, Consequencem či Om Unitem. Loni navíc vydal album pod jménem Mikarma odkazující na elektroniku 90. let.


Během krátké doby navíc Kirkham spustil label CNVX, který se stal platformou pro něj i podobně smýšlející umělce jako Loxy&Resound, dBridge, Skeptical či Consequence. CNVX letos chystá kompilaci, nový materiál ohlásil také projekt Mikarma a aktuálně sklízí úspěch s epíčkem pro známé vydavatelství Exit Records.

Vedle dvou vystoupení Kid Dramy nabídne ve vile workshopy oficiálních partnerů akce Ableton Live a školy Mustaredo a společností Disk Multimedia s.r.o., drinky a burgery z dodávky Crush Street Food již od odpoledne. Jako support vystoupí djka Annita, Volnej průběh djs, Misology a Kamcza. Během odpoledne navíc půjde zakoupit levnější vstupenky na večírek ve vile.

Info

Kid Drama (uk)
9. 7. 2016 14:00 (influences set)
Vila Štvanice, Praha
Vstupné: 150,- (do 18:00) / 200,- (po 18:00)

www.facebook.com/DramaAutonomic
www.facebook.com/VILAStvanice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Katarína Máliková a další budou streamovat z brněnských klubů

redakce 21.03.2021

Na festivale vystoupí Teepee, Katarína Máliková, Neřvi mi do ucha, Bare Escape a i další.

Druhá benefiční akce Ledoborců Kultury

redakce 20.03.2021

Když kultuře bylo nejhůř, když ledy opatření ne a ne povolit, když celkové oteplení bylo v nedohlednu, tu vynořil se Ledoborec.

Hudba Miroslava Tótha v podání Dystopic Requiem Quartet

redakce 11.03.2021

Premiéra nového diela Miroslava Tótha, ktorý zložil skladbu pre Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, premiérovanú Kronos Quartetom na Pohode, prejde online.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace