Zprávy

Kieslowski na Normandii nezapomínají

Kieslowski na Normandii nezapomínají

redakce | Zprávy | 24.06.2016

Více jak devítiminutový videoklip na skladbu, na které se klipy netočí. Nový klip dua Kieslowski natočil na písničku Normadie kmenový režisér kapely David Mencl společně s Agátou F. Mayerovou. Skladba Normandie je součástí desky Mezi lopatky (2014, Indies Scope), která vznikala na severu Francie. Nálada a genius loci se promítli do celého nahrávání s producentem Janem P. Muchowem. A tato jedinečná atmosféra oslovila i režisérskou dvojici, která poetiku zvýraznila i nečekaným příběhem z vrakoviště.

Originální námět videoklipu je dílem Davida Mencla a Agáty F. Mayerové. Přes řadu různých námětů se nakonec jak kapela, tak realizační tým vrátil k původní myšlence. "Měl jsem přesnou ideu a volal Marii před víc než rokem, že mám námět na Normandii a že to musí být na vrakovišti. Marie mi pak za dva měsíce poslala video, kdy necháva své milované auto odtáhnout pryč a sešrotovat. A pro video použila asi dvacet vteřin z Normandie. To mi potvrdilo, že to musí být vrakoviště."


Kapela se v klipu objeví minimálně. Prostor dostávají herci Verica Nedeska, Jenovéfa Boková, Jakub Zich a dalších téměř třicet neherců. Ve videu se na chvíli zastaví i Johana Matoušková, která se poprvé u Kieslowski objevila ve videoklipu Doteky a zdá se, že je dvorní herečkou Davida Mencla. Poslední klip Sudety od Kittchena tento status jen potvrzuje. "David vidí věci jinak a to je dobře. Normandii jsme sice probírali o hodně víc než naši předchozí spolupráci, klip Doteky. Ale plně respektujeme, že to nakonec dělá tak, jak to vidí on," autor skladby David Pomahač komentuje důvěru, kterou režisér u Marie a Davida má.

Letošní plány dua Kieslowski sice neobsahují novou desku, ale zároveň klip Normadie není jedinou specialitou tohoto roku. "Na podzim 21. 9. si chceme v Paláci Akropolis udělat speciální koncert k pěti letům našeho společného koncertování s Marií a věříme, že to bude parádní večer. Nebudeme teď ještě prozrazovat všechny hosty, ale nebude jich málo," prozrazuje David Pomahač další plány.

Info

Kieslowski

www.facebook.com/kieslowski

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Tolstoys v novém klipu: Buďte naplno se svými blízkými

redakce 22.09.2021

Skladba Skin Hunger (We Are Human Beings) je oslavou lidstva a vzájemné tolerance

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace