Zprávy

Kieslowski uvádí filmový videoklip

Kieslowski uvádí filmový videoklip

redakce | Zprávy | 28.07.2016

David a Marie Kieslowski vyráží na cesty a chystají mimořádné koncerty. Nejen nedávno vydaný videoklip Normandie je novinkou, která těší všechny příznivce urban folku, ale také koncerty v ČR, v Polsku a ve Švédsku. Přestože v letošním roce nechystají Kieslowski novou nahrávku, je kolem tohoto dua stále živo. Mimořádnou událostí je koncert 21.9. v pražském Paláci Akropolis, kde na speciálním koncertě oslaví pětileté výročí existence.

Nejbližší akcí, kde lze vidět Kieslowski, je jejich hostování na již dlouho vyprodaném pražském koncertě Damiena Rice v Divadle Archa. "Myslím, že v tom, co sdělujeme, je naše tvorba té Damienově hodně blízko. Mám ho rád už dlouho a jeho poslední album je fantastický," těší se David Pomahač a Marie dodává: "společně s Davidem jsme hrávávali jeho píseň Leave me out a všechny tetičky u toho bulely. Jsem zvědavá, co to bude za chlapíka mimo pódium."


Ihned po koncertě v Divadle Archa vyráží duo na sever Evropy. David neskrývá svou zvědavost. "Ve Švédsku budu poprvé a speciálně na festival Urkult jsem zvědav. Jak zapadneme do místní přírodně-hippie společnosti s tím naším urban folkem..." Festival Urkult je totiž vyhlášen svou přátelskou atmosférou, nad kterou bdí hippie duchové všech světadílů. Marie ale už ví jak na to. "Představuju si tedy něco jako větší Pelhřimovy a těším se na cestování a na to, jak nás lidi budou vnímat. Stejně jako v každé cizojazyčné zemi to bude zkouška kapelní energie a hra s dynamikou. Texty se pokusíme předat mezi písněmi."

Kieslowski sebou také na koncerty povezou a promítnou svůj nový více jak devítiminutový videoklip na písničku Normadie. Ten natočil režisér David Mencl společně s Agátou F. Mayerovou. Skladba Normandie je součástí desky Mezi lopatky (2014, Indies Scope), která vznikala na severu Francie. Nálada a genius loci se promítli do celého nahrávání s producentem Janem P. Muchowem. A tato jedinečná atmosféra oslovila i režisérskou dvojici, která poetiku zvýraznila i nečekaným příběhem z vrakoviště.

Info

Kieslowski

www.facebook.com/kieslowski

Foto © Vítek Bedrna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Mooncloud #44: Decultivate

redakce 03.07.2020

Lehce bizarní mixtape, kde Elton John stojí vedle Retox, Caterina Caselli otvírá pro The Armed a Roy Orbison navazuje na Nasum.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Další várka Full Moon Coffee z Etiopie

redakce 30.06.2020

Zůstáváme v Africe. Plnější káva Bookisa z odrůd Gibirinna & Serto má šťavnaté tělo a výrazné tóny borůvek, banánů a javorového sirupu.

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

redakce 30.06.2020

Slovenský producent Stroon má životní formu, Nano vjs zase slaví deset let. Společné udělali klip.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.