Zprávy / Nové desky

Kill the Dandies! nabídnou remixy Alexandera Hackeho i Steva Morella

Kill the Dandies! nabídnou remixy Alexandera Hackeho i Steva Morella

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.03.2013

Kill the Dandies! jsou ve fázi přípravy nového studiového alba, které vyjde letos na podzim, ale ještě předtím svoje fanoušky potěší čerstvým minialbem. Eponymní kolekce – dvě novinky, dva covery a dva unikátní remixy – vychází 30. března společně magazínem Full Moon #28 a šestice písní až na jednu výjimku nikde jinde nevyjde.

Kill the Dandies! byli vloni osloveni k účasti na kolekci Collision Blues, tribute albu věnovanému newyorské skupině The Chrome Cranks. Album sice dosud nevyšlo, ale právě odtud pochází úvodní skladba Nightmare in Pink (též v playeru FMZ). Autor a leader nedávno resuscitované legendy Peter Aaron vzkázal „This sounds really good, the band did a great job!“ a rovnou si několik cédéček objednal. Druhou coververzí je skladba Johnny Remember Me, kterou začátkem šedesátých let proslavil Johnny Leyton. Skupina chtěla vzdát poctu producentu skladby Joe Meekovi, který byl podobným géniem jako Phil Spector, možná ještě divnějším a obskurnějším. Zbrusu nové skladby Give Me a Stigmata Kill the Dandies! nahráli v únoru 2013 ve svém novém pražském studiu Drug Me. Píseň The Dog přetvořil k obrazu svému Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten, Crime & The City Solution) a symfonickou verzi písně And Through the Storm We Get Home v Berlíně nahrál Steve Morell, šéf labelu Pale Music.

Release party mini alba proběhne 30. března 2013 na festivalu Muddy River v pražském experimentálním prostoru Kokpit, kde bude také poprvé v prodeji nové číslo Full Moonu #28, se kterým album ve omezeném nákladu vychází. V čísle najdete mimo jiné také obsáhlý rozhovor s Hankem J. Manchinim, který je věnován hlavně jeho grafické práci a obrazovém designu, který skupinu provází.

Info

Kill the Dandies!
Mini Album (2013)

  1. Nightmare in Pink
  2. Give Me
  3. Johnny Remember Me
  4. Stigmata
  5. The Dog (by Able Bodied Siren remix by Alexander Hacke)
  6. And Through the Storm We Get Home (Steve Morell’s Symphonic Version)

La Petite Sonja – voc, keyb
Hank J. Mancini – voc, g, synth
Michal L. Hořejší – bg, voc
Richard Fischer – g, voc
Vratislav Placheta – dr

www.killthedandies.com
www.muddyriverfestival.wix.com/muddy

foto (c) Martin Šťastný

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.