Zprávy / Nové desky

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.02.2021

OHODNOŤTE DESKU

Kolik váží trpělivost? Realita posledních měsíců otupuje i bolí, každý výlet do jiných světů je vítaný. Pražská čtveřice Kill the Dandies! s vrozenou elegancí a šarmem na albu Your Blood My Veins podobnou cestu nabízí, přestože jeho nahrávání neúprosné okolnosti výrazně zkomplikovaly. Ani tentokrát Kill the Dandies! nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu. Your Blood My Veins vyšlo digitálně 5. února na labelu Drug Me Records, v průběhu jara se pak objeví na vinylu, který nabídne ještě exkluzivní bonusový track.

Rok 2020 zastihl Kill the Dandies! v mohutném pracovním zápřahu. Květnový singl I May Even Dance (součást kompilace Full Moon 10) doplnila na sklonku srpna úvodní ukázka z novinky v podobě skladby Laura, kde s kapelou exceluje nečekaný, ale o to zajímavější host – americký herec Steve Buscemi. Dokončovací práce na albu si v podzimních měsících skupina zpestřila prací na soundtracku k filmu režiséra Michala Nohejla Okupace. „Novou desku jsme nahrávali po částech v průběhu cca jednoho roku,“ říká Hank J. Manchini a doplňuje: „Nahrávání hodně zkomplikovala pandemie, nějakou dobu bylo i zavřené studio, ale možná díky tomu jsme od písní získali větší odstup.“ Your Blood My Veins navazuje na předchozí nahrávky kapely, ale spolu s jemnějším a čistším zvukem vykazuje i jakési zklidnění, které s sebou nese tajuplné napětí a propracovanou dynamiku. Kill the Dandies! v aktuální podobě mnohem více pracují se syntezátory, nebojí se ztěžklého dubu ani laciných osmdesátkových rejstříků, naopak novinka zřetelně odhaluje jejich specifický, sebevědomý humor.


Kill the Dandies! v souvislosti s novinkou zmiňují vliv Walker Brothers, píseň Phaedra Is My Name je zase věnována Lee Hazlewoodovi. Své vzory a inspirace skupina nijak nezapírá, nepřistupuje k nim ale nostalgicky. Manchini potvrzuje, že se na novém albu objevuje písňovější i klasičtější forma, než bývalo v minulosti zvykem, potvrzuje ale také setrvale hledačský přístup: „Všechno se dá recyklovat a využít. Jen je třeba to správně uchopit a zbavit se zbytečného balastu.“ Kill the Dandies! jsou stále hladoví, jak říkají v úvodním tracku desky, dost možná i proto, že všechny sušenky jim při natáčení klipu k písni Laura snědl Steve Buscemi.

Album Your Blood My Veins je k dispozici na streamovacích platformách a Bandcampu skupiny, vinylové LP se objeví v průběhu jara, spolu s exkluzivním bonus trackem v podobě skladby How to Hold a Gun, ústřední písní snímku Okupace.

Info

Kill the Dandies!
web, Bandcamp

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace