Zprávy / Nové desky

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.02.2021

OHODNOŤTE DESKU

Kolik váží trpělivost? Realita posledních měsíců otupuje i bolí, každý výlet do jiných světů je vítaný. Pražská čtveřice Kill the Dandies! s vrozenou elegancí a šarmem na albu Your Blood My Veins podobnou cestu nabízí, přestože jeho nahrávání neúprosné okolnosti výrazně zkomplikovaly. Ani tentokrát Kill the Dandies! nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu. Your Blood My Veins vyšlo digitálně 5. února na labelu Drug Me Records, v průběhu jara se pak objeví na vinylu, který nabídne ještě exkluzivní bonusový track.

Rok 2020 zastihl Kill the Dandies! v mohutném pracovním zápřahu. Květnový singl I May Even Dance (součást kompilace Full Moon 10) doplnila na sklonku srpna úvodní ukázka z novinky v podobě skladby Laura, kde s kapelou exceluje nečekaný, ale o to zajímavější host – americký herec Steve Buscemi. Dokončovací práce na albu si v podzimních měsících skupina zpestřila prací na soundtracku k filmu režiséra Michala Nohejla Okupace. „Novou desku jsme nahrávali po částech v průběhu cca jednoho roku,“ říká Hank J. Manchini a doplňuje: „Nahrávání hodně zkomplikovala pandemie, nějakou dobu bylo i zavřené studio, ale možná díky tomu jsme od písní získali větší odstup.“ Your Blood My Veins navazuje na předchozí nahrávky kapely, ale spolu s jemnějším a čistším zvukem vykazuje i jakési zklidnění, které s sebou nese tajuplné napětí a propracovanou dynamiku. Kill the Dandies! v aktuální podobě mnohem více pracují se syntezátory, nebojí se ztěžklého dubu ani laciných osmdesátkových rejstříků, naopak novinka zřetelně odhaluje jejich specifický, sebevědomý humor.


Kill the Dandies! v souvislosti s novinkou zmiňují vliv Walker Brothers, píseň Phaedra Is My Name je zase věnována Lee Hazlewoodovi. Své vzory a inspirace skupina nijak nezapírá, nepřistupuje k nim ale nostalgicky. Manchini potvrzuje, že se na novém albu objevuje písňovější i klasičtější forma, než bývalo v minulosti zvykem, potvrzuje ale také setrvale hledačský přístup: „Všechno se dá recyklovat a využít. Jen je třeba to správně uchopit a zbavit se zbytečného balastu.“ Kill the Dandies! jsou stále hladoví, jak říkají v úvodním tracku desky, dost možná i proto, že všechny sušenky jim při natáčení klipu k písni Laura snědl Steve Buscemi.

Album Your Blood My Veins je k dispozici na streamovacích platformách a Bandcampu skupiny, vinylové LP se objeví v průběhu jara, spolu s exkluzivním bonus trackem v podobě skladby How to Hold a Gun, ústřední písní snímku Okupace.

Info

Kill the Dandies!
web, Bandcamp

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace