Zprávy / Pozvánky

Kino Otevřeno, ožije legendární Dlabačov

Kino Otevřeno, ožije legendární Dlabačov

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.10.2015

Ve spolupráci s občanskou iniciativou Kino Otevřeno, která již šestým rokem úspěšně pořádá kulturní akce v nefunkčních kinech po celé České republice se po téměř třinácti letech opět rozzáří filmové plátno legendárního kina Dlabačov na Praze 6. Slavnostní otevření se uskuteční 10. října a tentokrát je benefiční akce věnována na provoz a další působení samotné iniciativy Kino Otevřeno.

Nově zdigitalizované kino, které přijde osobně pokřtít matador festivalového světa Jiří Bartoška s filmovou odbornicí Evou Zaoralovou, je situované vedle břevnovské dominanty hotelu Pyramida. Divákům budou promítnuty tzv. "hotelové" filmy jako Druhý báječný hotel Marigold a Grandhotel Budapešť. Na jevišti se ten den vystřídají hudební "poutníci" Justin Lavash a Oskar Petr, jejich řady rozšíří audiovizuální koncert skupiny Johannes Benz. Pro nejmenší diváky bude zařazeno pásmo animovaných filmů, exluzivní minikoncert postaviček z TvMiniUni a animační dílna Lunapark filmových vynálezů. O taneční závěr večera se postará populární Dj Mardoša.


"Hrozně mě štve, když vidím nevyužité staré krásné budovy, kina, farmy, které mají svoji historii a příběhy a místo toho, aby se jejich atmosféra využila, stavějí se nová multikina, obchoďáky a podobně! Proto jsem moc ráda, že tu existují lidé, kterým to nejen vadí, ale i s tím něco dělají! Děkuju celému týmu, který dělá Kino Otevřeno a spolupracuje na otevření dalšího krásného prostoru, který se zařadí vedle kin jako jsou Aero, Biooko a další. Jsem moc ráda, že se můžu na chvíli stát jejich součástí!" dodává o akci herečka Jenovéfa Boková, která bude celý den akci provázet s kolegyní Petrou Nesvačilovou.


Kino Otevřeno je živý organismus složený z umělců, filmařů, performerů a hudebníků, kteří navrací zašlou slávu alespoň na několik dní zchátralým a opuštěným kinům. Během dvou denních akcí se během léta na nejrůznějších místech uskutečňují koncerty, filmové projekce a happeningy. Do akcí Kina Otevřeno se pravidelně zapojují vesnická kina v Lukově, Českém Štemberku, Kytlici, Třebušíně, nově se na mapu zařadila obec Zdíkov. Všechny tyto akce vrcholí podzimní pražskou událostí. Tentokrát se diváci mohou těšit na otevření Dlabačova, které ten den zahajuje svůj každodenní program a kulturní nabídku rozšiřuje o divadelní scénu, koncerty a výstavy. "Zkušeností a znalostí Kina Otevřeno si velmi vážíme, proto uspořádání happeningu "Otevíráme Dlabačov" s nimi ve spolupráci bylo jasnou volbou,” říká produkční Dlabačova Kristina Charvátová.

"Nechceme přihlížet devastaci kulturního dědictví, ze sálů se nezřídka stávají herny, tržnice, sklady... iniciujeme místní kulturní aktivity, poskytujeme know - how, snažíme se přivézt zpátky obraz na plátna potemnělých kin. Nejsme provozovatelé kina, ani restaurátoři jeho programu. Chceme být impulsem a zázemím pro konkrétní lidi, se zájmem o promítání a další místní kulturní aktivity," říká Jan Foukal, jeden z tvůrců občanské iniciativy.

Info

Benefice pro Kino Otevřeno
OTEVÍRÁME DLABAČOV
10. 10. 2015 14:00
Dlabačov, Praha
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/498637293632815
www.facebook.com/Kino.otevreno
www.kinootevreno.cz
www.dlabacov.cz

foto © Jan Hromádko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace