Zprávy / Pozvánky

Kino Otevřeno, ožije legendární Dlabačov

Kino Otevřeno, ožije legendární Dlabačov

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.10.2015

Ve spolupráci s občanskou iniciativou Kino Otevřeno, která již šestým rokem úspěšně pořádá kulturní akce v nefunkčních kinech po celé České republice se po téměř třinácti letech opět rozzáří filmové plátno legendárního kina Dlabačov na Praze 6. Slavnostní otevření se uskuteční 10. října a tentokrát je benefiční akce věnována na provoz a další působení samotné iniciativy Kino Otevřeno.

Nově zdigitalizované kino, které přijde osobně pokřtít matador festivalového světa Jiří Bartoška s filmovou odbornicí Evou Zaoralovou, je situované vedle břevnovské dominanty hotelu Pyramida. Divákům budou promítnuty tzv. "hotelové" filmy jako Druhý báječný hotel Marigold a Grandhotel Budapešť. Na jevišti se ten den vystřídají hudební "poutníci" Justin Lavash a Oskar Petr, jejich řady rozšíří audiovizuální koncert skupiny Johannes Benz. Pro nejmenší diváky bude zařazeno pásmo animovaných filmů, exluzivní minikoncert postaviček z TvMiniUni a animační dílna Lunapark filmových vynálezů. O taneční závěr večera se postará populární Dj Mardoša.


"Hrozně mě štve, když vidím nevyužité staré krásné budovy, kina, farmy, které mají svoji historii a příběhy a místo toho, aby se jejich atmosféra využila, stavějí se nová multikina, obchoďáky a podobně! Proto jsem moc ráda, že tu existují lidé, kterým to nejen vadí, ale i s tím něco dělají! Děkuju celému týmu, který dělá Kino Otevřeno a spolupracuje na otevření dalšího krásného prostoru, který se zařadí vedle kin jako jsou Aero, Biooko a další. Jsem moc ráda, že se můžu na chvíli stát jejich součástí!" dodává o akci herečka Jenovéfa Boková, která bude celý den akci provázet s kolegyní Petrou Nesvačilovou.


Kino Otevřeno je živý organismus složený z umělců, filmařů, performerů a hudebníků, kteří navrací zašlou slávu alespoň na několik dní zchátralým a opuštěným kinům. Během dvou denních akcí se během léta na nejrůznějších místech uskutečňují koncerty, filmové projekce a happeningy. Do akcí Kina Otevřeno se pravidelně zapojují vesnická kina v Lukově, Českém Štemberku, Kytlici, Třebušíně, nově se na mapu zařadila obec Zdíkov. Všechny tyto akce vrcholí podzimní pražskou událostí. Tentokrát se diváci mohou těšit na otevření Dlabačova, které ten den zahajuje svůj každodenní program a kulturní nabídku rozšiřuje o divadelní scénu, koncerty a výstavy. "Zkušeností a znalostí Kina Otevřeno si velmi vážíme, proto uspořádání happeningu "Otevíráme Dlabačov" s nimi ve spolupráci bylo jasnou volbou,” říká produkční Dlabačova Kristina Charvátová.

"Nechceme přihlížet devastaci kulturního dědictví, ze sálů se nezřídka stávají herny, tržnice, sklady... iniciujeme místní kulturní aktivity, poskytujeme know - how, snažíme se přivézt zpátky obraz na plátna potemnělých kin. Nejsme provozovatelé kina, ani restaurátoři jeho programu. Chceme být impulsem a zázemím pro konkrétní lidi, se zájmem o promítání a další místní kulturní aktivity," říká Jan Foukal, jeden z tvůrců občanské iniciativy.

Info

Benefice pro Kino Otevřeno
OTEVÍRÁME DLABAČOV
10. 10. 2015 14:00
Dlabačov, Praha
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/498637293632815
www.facebook.com/Kino.otevreno
www.kinootevreno.cz
www.dlabacov.cz

foto © Jan Hromádko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace