Zprávy

Kittchen odpočítává Poslední minuty

Kittchen odpočítává Poslední minuty

redakce | Zprávy | 05.04.2017

Kittchen má nový klip. Na Facebooku ani YouTube ho sice vzhledem k jeho obsahu neuvidíte. Pokud o to ale budete stát, najdete ho na portálu PornHub.

"Černobílý zpomalený záběry. Ostrý kontury, noirová stylizace, masky. Během posledního dne natáčení desky Kontakt, při zpívání poslední písničky, jsem to všechno najednou uviděl jako jasnej a konkrétní obraz. Večírek těsně před koncem světa. Poslední minuty lidský civilizace, za obzorem už explodujou nukleární supernovy. Ale tady se ještě tančí. Představoval jsem si něco krásnýho a divokýho. Na samý hranici mezi Apollonem a Dionýsem. Mezi půvabným a znepokojivým. A nemohl jsem se tý představy zbavit."


"Takže jsem napsal fotografu Petru Jedinákovi. Stejně, jako před několika lety, když jsem připravoval video k písničce Pod Prahou. A Petr mne, stejně jako tehdy, přesvědčil, že to zkrátka natočit půjde. Že to natočit chce. A že ví s kým, jak a kde." Náklady nakonec nečekaně pokryli fanoušci maskovaného kuchaře.

"Zeptal jsem se na Facebooku, jestli by někdo z našich posluchačů podpořil video, o kterým ví jen to, že se pohybuje úplně na hraně. K mýmu překvapení se mi během půl dne sešel dostatek peněz na pronájem lokace a symbolické honoráře pro kameramany Jedináka a Murhaayu. Rád bych všem za tu důvěru poděkoval." Kittchen v současné době vyjíždí společně s Vladivojnou La Chia na několik koncertů v rámci společného turné a výstavy VOJNA IN THE KITTCHEN.

Info

Kittchen

www.kittchen.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby Samoty v špeciálnej edícii Mikrohradby Moravany

redakce 06.08.2020

Program bude zahŕňať rôzne hudobné počiny z experimentálnej scény od ambientu, drone, noise, experimentálnej elektroniky, post punk, industrial, neofolk, minimal, neoklasika, techno.

Marienbad Film Festival zveřejňuje program 5. ročníku

redakce 06.08.2020

Festival zahájí snímek s Audrey Hepburn v hlavní roli, kterým bude nezapomenutelná komedie Jak ukrást Venuši režiséra Williama Wylera.

Festival Habrovka slaví osmnáct let

redakce 06.08.2020

Návštěvníci festivalu Habrovka se mohou již tradičně těšit na spoustu skvělé hudby, divadel i na pestrý doprovodný program na téma Improvizace.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Vivat Vila! v Prachaticích

redakce 05.08.2020

Cílem festivalu je kromě inovativního využití funkcionalistické vily také upozornit na fakt, že v Prachaticích je nevyužitý potenciál v podobě různých veřejných míst.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Film, architekturu a hudbu propojí festival Film a architektura

redakce 04.08.2020

Architektura, urbanismus, design, hudba a jejich spojení. Devátý ročník festivalu Film a architektura.

Hudba za klima v Šachtě

redakce 04.08.2020

Na festivalu se budete moci setkat se zástupci několika ekologických hnutí či podepsat petici za klima. Přijďte podpořit zdravé životní prostředí.

Vyjádření iniciativy Za živou hudbu k vystoupení Lubomíra Zaorálka

redakce 03.08.2020

„Pokud uvidíme, že se jednání neubírají rychlým a správným směrem, demonstraci v září zopakujeme. Jen náš hlas bude muset být hlasitější,“ říká koordinátorka iniciativy Jana Heřmánková.