Zprávy

Kittchen odpočítává Poslední minuty

Kittchen odpočítává Poslední minuty

redakce | Zprávy | 05.04.2017

Kittchen má nový klip. Na Facebooku ani YouTube ho sice vzhledem k jeho obsahu neuvidíte. Pokud o to ale budete stát, najdete ho na portálu PornHub.

"Černobílý zpomalený záběry. Ostrý kontury, noirová stylizace, masky. Během posledního dne natáčení desky Kontakt, při zpívání poslední písničky, jsem to všechno najednou uviděl jako jasnej a konkrétní obraz. Večírek těsně před koncem světa. Poslední minuty lidský civilizace, za obzorem už explodujou nukleární supernovy. Ale tady se ještě tančí. Představoval jsem si něco krásnýho a divokýho. Na samý hranici mezi Apollonem a Dionýsem. Mezi půvabným a znepokojivým. A nemohl jsem se tý představy zbavit."


"Takže jsem napsal fotografu Petru Jedinákovi. Stejně, jako před několika lety, když jsem připravoval video k písničce Pod Prahou. A Petr mne, stejně jako tehdy, přesvědčil, že to zkrátka natočit půjde. Že to natočit chce. A že ví s kým, jak a kde." Náklady nakonec nečekaně pokryli fanoušci maskovaného kuchaře.

"Zeptal jsem se na Facebooku, jestli by někdo z našich posluchačů podpořil video, o kterým ví jen to, že se pohybuje úplně na hraně. K mýmu překvapení se mi během půl dne sešel dostatek peněz na pronájem lokace a symbolické honoráře pro kameramany Jedináka a Murhaayu. Rád bych všem za tu důvěru poděkoval." Kittchen v současné době vyjíždí společně s Vladivojnou La Chia na několik koncertů v rámci společného turné a výstavy VOJNA IN THE KITTCHEN.

Info

Kittchen

www.kittchen.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Jaro - Out of Control

redakce 22.10.2019

Out of Control se odklání od abstraktní atmosféričnosti, je údernější a rockovější, i přesto si zachovává kapelní estetiku.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které makají

redakce 21.10.2019

Jedna z nejlepších variant bezdrátových sluchátek, které se v současnosti na trhu nabízí.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.