Zprávy

Kittchen uvádí vánoční videoklip Za všechny

Kittchen uvádí vánoční videoklip Za všechny

redakce | Zprávy | 24.12.2021

Veselme se. Třetí videoklip z letošního alba Puls, natočil pro kapelu Kittchen filmař a fotograf Jan Škop se svým týmem v listopadu 2021.

„Jakuba Königa znám z doby, kdy jsme s dalšími lidmi bránili sociální centrum Klinika, které v tu dobu chtěli místní politici vyklidit. Sháněl jsem pro místo podporu v kulturní sféře, poslal jsem pár zpráv a pár dní na to jsme měli Kittchena v našem koncertním sále. Vzpomínám si, že mě jejich hudba nejen dojala, ale hodně se mi na ní líbilo, jak moc je obrazotvorná. Vzbuzuje nezvykle vizuální výjevy, nejen z našeho světa, vyprávěné skrze Jakubovu hudbu. A z těch čerpá naše video,“ říká autor videa Jan Škop.

Album Puls vyšlo jako čtvrté řadové album a zachycuje Kittchen v tříčlenné sestavě. K základní dvojici Jakub König a Tomáš Neuwerth, která pracovala na předchozích deskách Radio a Kontakt společně, se na konci roku 2018 přidal elektronický producent a multiinstrumentalista Aid Kid. Deska vznikala během prvního pandemického roku 2020 v zamlžených Jeseníkách. Vydala ji dohromady nakladatelství Full Moon Forum a Červený Kůň.

„Písnička Za všechny vznikla jako zázrakem během kratičký chvíle, v podvečer, jako takovej dlouhej proud vědomí, kterej jsem zazpíval do opakující se kytarový smyčky. Celej text přišel najednou, verš po verši... a ten první rozechvělej náběr zůstal v první půlce písničky i na desce,“ říká o samotné písničce Jakub König. „Moc se mi líbil Janův výtvarnej nápad, kterej písničku, kterou důvěrně znám rozvinul o další rozměr. A i když natáčení pro mě osobně znamenalo podstoupit určitý nepohodlí, byl to vážně silnej zážitek. A stálo to za to.“

Info

Kittchen
web

foto © Anežka Nováková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Radio FMz: Stormzy s novou deskou, Annet X a další novoty

redakce 30.11.2022

Stormzy si selfíčkem s Taylor Swift připravil živnou půdu pro vydání nové desky This Is What I Mean, na které ceníme nejen titulní track, ale i autorský posun a bangery.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Dokument Ti, kteří tancují ve tmě v kinech

redakce 30.11.2022

Šest příběhů mladých nevidomých, které budí touhu po životě, nabíjí optimismem a nebojí se sarkasmu.

Man Like You, nový klip Nylon Jail

redakce 29.11.2022

Nylon Jail zveřejnili nový videoklip z připravovaného alba Kings of the Weaklings.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace