Zprávy

Kittchen uvádí vánoční videoklip Za všechny

Kittchen uvádí vánoční videoklip Za všechny

redakce | Zprávy | 24.12.2021

Veselme se. Třetí videoklip z letošního alba Puls, natočil pro kapelu Kittchen filmař a fotograf Jan Škop se svým týmem v listopadu 2021.

„Jakuba Königa znám z doby, kdy jsme s dalšími lidmi bránili sociální centrum Klinika, které v tu dobu chtěli místní politici vyklidit. Sháněl jsem pro místo podporu v kulturní sféře, poslal jsem pár zpráv a pár dní na to jsme měli Kittchena v našem koncertním sále. Vzpomínám si, že mě jejich hudba nejen dojala, ale hodně se mi na ní líbilo, jak moc je obrazotvorná. Vzbuzuje nezvykle vizuální výjevy, nejen z našeho světa, vyprávěné skrze Jakubovu hudbu. A z těch čerpá naše video,“ říká autor videa Jan Škop.

Album Puls vyšlo jako čtvrté řadové album a zachycuje Kittchen v tříčlenné sestavě. K základní dvojici Jakub König a Tomáš Neuwerth, která pracovala na předchozích deskách Radio a Kontakt společně, se na konci roku 2018 přidal elektronický producent a multiinstrumentalista Aid Kid. Deska vznikala během prvního pandemického roku 2020 v zamlžených Jeseníkách. Vydala ji dohromady nakladatelství Full Moon Forum a Červený Kůň.

„Písnička Za všechny vznikla jako zázrakem během kratičký chvíle, v podvečer, jako takovej dlouhej proud vědomí, kterej jsem zazpíval do opakující se kytarový smyčky. Celej text přišel najednou, verš po verši... a ten první rozechvělej náběr zůstal v první půlce písničky i na desce,“ říká o samotné písničce Jakub König. „Moc se mi líbil Janův výtvarnej nápad, kterej písničku, kterou důvěrně znám rozvinul o další rozměr. A i když natáčení pro mě osobně znamenalo podstoupit určitý nepohodlí, byl to vážně silnej zážitek. A stálo to za to.“

Info

Kittchen
web

foto © Anežka Nováková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace