Zprávy

Kittchen uvádí vánoční videoklip Za všechny

Kittchen uvádí vánoční videoklip Za všechny

redakce | Zprávy | 24.12.2021

Veselme se. Třetí videoklip z letošního alba Puls, natočil pro kapelu Kittchen filmař a fotograf Jan Škop se svým týmem v listopadu 2021.

„Jakuba Königa znám z doby, kdy jsme s dalšími lidmi bránili sociální centrum Klinika, které v tu dobu chtěli místní politici vyklidit. Sháněl jsem pro místo podporu v kulturní sféře, poslal jsem pár zpráv a pár dní na to jsme měli Kittchena v našem koncertním sále. Vzpomínám si, že mě jejich hudba nejen dojala, ale hodně se mi na ní líbilo, jak moc je obrazotvorná. Vzbuzuje nezvykle vizuální výjevy, nejen z našeho světa, vyprávěné skrze Jakubovu hudbu. A z těch čerpá naše video,“ říká autor videa Jan Škop.

Album Puls vyšlo jako čtvrté řadové album a zachycuje Kittchen v tříčlenné sestavě. K základní dvojici Jakub König a Tomáš Neuwerth, která pracovala na předchozích deskách Radio a Kontakt společně, se na konci roku 2018 přidal elektronický producent a multiinstrumentalista Aid Kid. Deska vznikala během prvního pandemického roku 2020 v zamlžených Jeseníkách. Vydala ji dohromady nakladatelství Full Moon Forum a Červený Kůň.

„Písnička Za všechny vznikla jako zázrakem během kratičký chvíle, v podvečer, jako takovej dlouhej proud vědomí, kterej jsem zazpíval do opakující se kytarový smyčky. Celej text přišel najednou, verš po verši... a ten první rozechvělej náběr zůstal v první půlce písničky i na desce,“ říká o samotné písničce Jakub König. „Moc se mi líbil Janův výtvarnej nápad, kterej písničku, kterou důvěrně znám rozvinul o další rozměr. A i když natáčení pro mě osobně znamenalo podstoupit určitý nepohodlí, byl to vážně silnej zážitek. A stálo to za to.“

Info

Kittchen
web

foto © Anežka Nováková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kultruně ozdravná kúra v Marienbadu se Škapou, Klusákem i Heartnoize

redakce 23.05.2022

Spolek Švihák už podeváté nabídne pestrý kulturně - sportovní program. Heartnoize Promotion, laureáti hudební ceny Vinyla, přináší klubovou noc Heartnoize Tančírna.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

První klip Almost.artist. Cigarettes

redakce 20.05.2022

Čtveřice muzikantů v kouři podávané cigarety polemizuje o frustraci z nepohodlí i o jeho hořkém přijetí.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace