Zprávy

KlipyTipy: Satelit - Humanoid

KlipyTipy: Satelit - Humanoid

waghiss666 | Zprávy | 05.09.2020

Chytré telefony, hloupí lidé? Doba, kdy se lidstvo obávalo digitálního pohlcení světa je už dávno minulostí, dnes namísto přemrštěného strachu každodenně prožíváme (ne)dobrovolné pohlcení virtuálnem. Topíme se ve světlech displejů, napojení na ohromnou páteř z jedniček a nul. A jako metafora pro hrozbu umělé inteligence, co zahubí lidstvo z dnes už zastaralých vědeckofantastických románů, může sloužit videoklip Humanoid bíloveckého power tria Satelit.

Rok po vydání koncepčního alba Část první se kapela připomíná utopistickým videoklipem k titulní skladbě desky. Inspirací pro temný vizuál byla tvůrcům ze Short Film Production díla Tima Burtona. V hlavních rolích se objevují Tomáš Ocásek a Ondřej Hubáček, sekundují jim kulisy z dílny Davida Grabce. „S tou myšlenkou jsem si pohrával, už jak jsme točili desku. Jak se říká: Nemáte klip, nejste. A já chtěl, abychom sakra byli. Námět jsem měl vymyšlený, domluva proběhla u piva,“ objasňuje motivaci pro natočení videoklipu frontman Marcel Lázók, který ve svých sebezpytných textech psaných v češtině často uniká i ke konspiracím a sci-fi. Audiovizuál kapela inspirovaná poslechem alb Gojiry nebo Deftones bere jako předěl a aktuálně pracuje na pokračování debutové desky.

Info

Satelit
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce 27.09.2023

Hlavním tématem jubilejního 150. Full Moonu je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum oslavíme nabitým koncertem.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace