Zprávy

Klub Boro Brno: All is hardcore when made with love

Klub Boro Brno: All is hardcore when made with love

bro | Zprávy | 15.08.2012

Nejdřív jsme na sebe koktali. Měl jsem v Boru pořádat koncert Boduf Songs. Zjev si Robert zachovává prakticky stejný, nepříliš vlídny, s jizvou na levé půlce hlavy, totiž spánku (ne že by si ho dopřával kdovíjak hodně – see what i did there?), o co je děsivější, když se rozesměje, o to bývá smrtelnější, když krotí ožralé pankáče a rve ze sebe triko, takže jsem se půlku večera, během něhož jsem si osobně chtěl domluvit termín, ošíval a coural se Borem. Atmosféra klubu mě dostala napoprvé, surová, syrová, nedovařená, zatuchlá, hnusná, smradlavá, boží. Nezaměnitelná. Vztah k Boru gradoval přesunem většiny "malých" koncertů kapel nezávislého střihu do jeho útrob, přes nezměřitelná kvanta hrdly prolité becherovky a nekonečné večírky, seance o sto padesáti návštěvnících i těch, jichž se zúčastnilo šest párů podupávajících nohou, až dneska stojím za barem. Ani nevím jak. Jsme s Robertem parťáci. On boss, já našeptávač. Loki a... Loki jr.

Houba. Interní pojem. Ve středu hospody stojí patrně nosný sloup. Zvyknete si na něj rychle, ale zpoza baru se rychle okouká. Tluče do očí. Co s ním? Pak jedete očima dál. Co je s tou omítkou? Aha, plíseň. Takže co s houbou, co s omítkou? UV barvy? Žádný problém. Oklepat? Tyvole, máme léto, prázdniny. A koupáky a fesťáky a pomekamarádikholkámdosena stejně nesnášíme.

Jako bonus jsme si postavili novou hradbu před opilcema. Žádný čtveratý svítící velín, z kosmické lodi jsme vyklepali podlouhlé kasematy. Cimbuří? Žádný problém, i v podzemí se dá střílet. Od září startujeme nanovo, barvitá produkce klubu, jež se opírá převážně o spodní proudy, zůstane zachována. Nově na baru distro Dřevěné cikády, Full Moonu, Toma Vtípila a moje a další. Raritní kousky na dosah ovíněné ruky. Nebuďme cyničtí: jedno jde s druhým. Sledujte náš web (www.boro-klub.cz) a facebook (http://www.facebook.com/pages/BORO-Klub-Brno/208376587095). Nemůžu se dočkat, až se s vámi podělíme o chystané koncerty, stejně jako o konkrétní zážitky při společně strávených večerech (a nocích a ránech). Dym must go on; dym must flow.

Něco tipů na podzim:

10.9. House of Wolves (usa) + The Present Moment (usa) + Dirty Picnic
25.9. MCR Riddims (usa) + Melkeveien
28.9. Yowie (usa) + hosté
5.10. Poino (uk) + Staer (no) + Microvomit
6.10. Cars & Trains (uk) + Big Spiders Back
8.10. Orchestra of Spheres (nz) + Teve + VJ Kolouch
18.10. Lento (it) + La Casa Fantom (no) + Town Portal (dk) + Penguinsmeat (rus)
21.10. AUxes (usa) + hosté
25.10. Alpha Couple (can) + hosté

Sledujte http://www.last.fm/venue/9183221+Klub+Boro

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Zvíře jménem Podzim má Psí sny

redakce 22.09.2019

Vydáním singlu Psí sny a křtem ohněm mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim zahajuje poslední rok svého života.

Trystero hledá pomoc pro Sabrinu

redakce 22.09.2019

Sabrina se nevrátila z práce domů. Kam se poděla? Pomozte nakladatelství Trystero vydat nejlepší komiksový román roku 2018.

Nové album -123min. je příběhem přátelství

redakce 22.09.2019

První nahrávka po deseti letech je příběhem přátelství, které mezi sebou trio hudebníků má. Deska Les je celá v češtině.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.