Zprávy / Pozvánky

Knižní veletrh LITR otevře třetí ročník

Knižní veletrh LITR otevře třetí ročník

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.09.2017

Od pátku 22. do neděle 24. září 2017 proběhne v kulturním a komunitním prostoru W7 v Olomouci třetí ročník knižního veletrhu LITR zaměřeného na autorské a umělecké publikace a jejich prezentaci, ale také na fenomény spojené s nízkonákladovým vydáváním knih nebo časopisů. Prodejní veletrh autorských knih, uměleckých artefaktů a exkluzivních, především papírových produktů je jedinečně provázaný s festivalovou atmosférou bohatého doprovodného programu, který zahrnuje prezentace nakladatelů, grafiků, spisovatelů či performerů, jedinečné tvůrčí dílny pro děti i dospělé, svébytná koncertní vystoupení i výstavy současného výtvarného umění.

LITR oslovuje návštěvníky zaměřením na malá knižní nakladatelství i samostatně fungující (zavedené i začínající) tvůrce. Cílem je seznámit širokou veřejnost s tvorbou mladých umělců, designérů, ilustrátorů či studentů výtvarných oborů a s unikátní produkcí nezávislých nakladatelství a vydavatelství. Návštěvníci tak mají příležitost prohlédnout si originální publikace, které jsou často dostupné především ve specializovaných knihkupectvích nebo na internetu.

Hlavní program festivalu tvoří prodejní veletrh. V sobotu a neděli 23. a 24. září se formou vlastních prodejních stánků představí od 10:00 do 20:00 na tři desítky tuzemských nakladatelů, výtvarníků a umělců, např. knižní vydavatelství HOST Brno, grafická dílna Uutěrky, nakladatelství Nová beseda, pražské papírnictví Papírna, velkoobchod s papírem Papyrus, literární časopisy PLAV, Sedmá generace a Raketa, knihkupectví Artmap, publikační řada Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, ateliér Reklamní fotografie Fakulty multimediálních komunikací na UTB ve Zlíně nebo Nakladatelství Akademie výtvarných umění v Praze a mnoho dalších.

LITR již tradičně uspokojí dětské i dospělé zájemce o tvůrčí dílny. Pod odborným vedením lektorky Kateřiny Dobroslavy Drahošové si děti osvojí základy kresby a malby pastelem a hravou formou se naučí vytvářet vlastní motivy a šablony. S časopisem Raketa se pod vedením nakladatele Joachima Dvořáka (Labyrint) děti vypraví na dobrodružství s Doktorem Rackem a vytvoří si vlastní komiksový příběh. S Annou Pleštilovou z nakladatelství Bylo nebylo si vyzkouší nejrůznější výtvarné techniky a vytvoří dopisní překvapení pro své blízké, i s vlastnoručně vyrobenou obálkou a známkou. Pro dospělé budou připraveny workshopy typografa Jana Filípka, kde si návštěvníci osvojí rozmanité techniky kaligrafie, nebo workshop olomoucké knižní dílny Parapet, která povede tvůrčí dílnu ručně šitého fotoalba.

V průběhu sobotního veletrhu se ve Freskovém sále odehraje otevřená dílna Upupæpop, kde si návštěvníci během celého dne budou moci vyzkoušet techniku knihtisku na knižním lisu a odnést si tak domů na památku vlastní ruční tisk. V návaznosti na workshop pak v neděli 24. září proběhne přednáška dílny Upupæpop o znovuobjevování knihtisku a současných trendech polygrafie. Ve večerních hodinách na Wurmově 7 vystoupí dva originální hudebníci. V pátek se představí olomoucký ukulelista Jiří Neděla se svým sólovým projektem Åncient Teenager a zahraje skladby z připravovaného alba LoFi:DIY, které vyjde tento podzim. V sobotu pak divadelní sál W7 rozezní elektronika v kombinaci s živým zpěvem, mixováním stop a improvizací malíře a hudebníka Igora Korpaczewskeho, který vystoupí se svým posledním projektem Ewski.

Info

Knižní veletrh autorských a uměleckých publikací
3 LITR
22. - 24. 9. 2017
Olomouc

www.facebook.com/events/1566050960137059
www.facebook.com/litrolomouc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.