Zprávy / Pozvánky

Knižní veletrh LITR otevře třetí ročník

Knižní veletrh LITR otevře třetí ročník

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.09.2017

Od pátku 22. do neděle 24. září 2017 proběhne v kulturním a komunitním prostoru W7 v Olomouci třetí ročník knižního veletrhu LITR zaměřeného na autorské a umělecké publikace a jejich prezentaci, ale také na fenomény spojené s nízkonákladovým vydáváním knih nebo časopisů. Prodejní veletrh autorských knih, uměleckých artefaktů a exkluzivních, především papírových produktů je jedinečně provázaný s festivalovou atmosférou bohatého doprovodného programu, který zahrnuje prezentace nakladatelů, grafiků, spisovatelů či performerů, jedinečné tvůrčí dílny pro děti i dospělé, svébytná koncertní vystoupení i výstavy současného výtvarného umění.

LITR oslovuje návštěvníky zaměřením na malá knižní nakladatelství i samostatně fungující (zavedené i začínající) tvůrce. Cílem je seznámit širokou veřejnost s tvorbou mladých umělců, designérů, ilustrátorů či studentů výtvarných oborů a s unikátní produkcí nezávislých nakladatelství a vydavatelství. Návštěvníci tak mají příležitost prohlédnout si originální publikace, které jsou často dostupné především ve specializovaných knihkupectvích nebo na internetu.

Hlavní program festivalu tvoří prodejní veletrh. V sobotu a neděli 23. a 24. září se formou vlastních prodejních stánků představí od 10:00 do 20:00 na tři desítky tuzemských nakladatelů, výtvarníků a umělců, např. knižní vydavatelství HOST Brno, grafická dílna Uutěrky, nakladatelství Nová beseda, pražské papírnictví Papírna, velkoobchod s papírem Papyrus, literární časopisy PLAV, Sedmá generace a Raketa, knihkupectví Artmap, publikační řada Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, ateliér Reklamní fotografie Fakulty multimediálních komunikací na UTB ve Zlíně nebo Nakladatelství Akademie výtvarných umění v Praze a mnoho dalších.

LITR již tradičně uspokojí dětské i dospělé zájemce o tvůrčí dílny. Pod odborným vedením lektorky Kateřiny Dobroslavy Drahošové si děti osvojí základy kresby a malby pastelem a hravou formou se naučí vytvářet vlastní motivy a šablony. S časopisem Raketa se pod vedením nakladatele Joachima Dvořáka (Labyrint) děti vypraví na dobrodružství s Doktorem Rackem a vytvoří si vlastní komiksový příběh. S Annou Pleštilovou z nakladatelství Bylo nebylo si vyzkouší nejrůznější výtvarné techniky a vytvoří dopisní překvapení pro své blízké, i s vlastnoručně vyrobenou obálkou a známkou. Pro dospělé budou připraveny workshopy typografa Jana Filípka, kde si návštěvníci osvojí rozmanité techniky kaligrafie, nebo workshop olomoucké knižní dílny Parapet, která povede tvůrčí dílnu ručně šitého fotoalba.

V průběhu sobotního veletrhu se ve Freskovém sále odehraje otevřená dílna Upupæpop, kde si návštěvníci během celého dne budou moci vyzkoušet techniku knihtisku na knižním lisu a odnést si tak domů na památku vlastní ruční tisk. V návaznosti na workshop pak v neděli 24. září proběhne přednáška dílny Upupæpop o znovuobjevování knihtisku a současných trendech polygrafie. Ve večerních hodinách na Wurmově 7 vystoupí dva originální hudebníci. V pátek se představí olomoucký ukulelista Jiří Neděla se svým sólovým projektem Åncient Teenager a zahraje skladby z připravovaného alba LoFi:DIY, které vyjde tento podzim. V sobotu pak divadelní sál W7 rozezní elektronika v kombinaci s živým zpěvem, mixováním stop a improvizací malíře a hudebníka Igora Korpaczewskeho, který vystoupí se svým posledním projektem Ewski.

Info

Knižní veletrh autorských a uměleckých publikací
3 LITR
22. - 24. 9. 2017
Olomouc

www.facebook.com/events/1566050960137059
www.facebook.com/litrolomouc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.