Zprávy / Pozvánky

Knižní výstava Book Me

Knižní výstava Book Me

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2021

Výstava odborné literatury Book Me, kterou už po osmé pořádá Nakladatelství AMU, se v letošním roce opět zaměří na oblast hudby, divadla, filmu, tance a fotografie. Přes 300 aktuálních odborných titulů od desítek nakladatelů z tuzemska i zahraničí bude připraveno k prolistování a případnému zakoupení mezi 11. a 13. listopadem v prostorách Domu U Bílého jelena na pražské Malé Straně. Zastřešujícím tématem tohoto ročníku výstavy je umělecký výzkum, tedy vědecká reflexe umění a současně umění jako prostředek poznávání světa.

O architektonické řešení výstavního prostoru se postarali studenti scénografie z katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pracují přitom s geniem loci barokně-renesančního domu. Vystaveny budou knihy českých univerzitních nakladatelů (JAMU, NAMU, NAVU, Vydavatelství FF UK) i oborových nakladavatelství jako Národní filmový archiv, Institut umění – Divadelní ústav či Bärenreiter Praha. Ze slovenské produkce bude zastoupena VŠMU Bratislava, Divadelný ústav Bratislava nebo Slovenský filmový ústav. Nebudou chybět ani velké světové vydavatelské domy jako Palgrave Macmillan, Bloomsbury Publishing, Cambridge University Press, Routledge a další. Výstava bude po celou dobu konání prodejní a knihy budou nabízeny za zvýhodněné ceny.

Expozici symbolicky otevřou 11. listopadu zvukové intervence studentů modulu Improvizace a performance HAMU pod vedením Jana Trojana. Společnými a sjednocujícími prvky budou rekonstrukce i dekonstrukce hudebních gest, akustických krajin, zvukových událostí a ticha. V rámci výstavy také Nakladatelství AMU představí dvě připravované knižní novinky. Ve čtvrtek večer uvede Lukáš Jiřička coby editor publikaci Proti gesamtkunstwerku současného německého hudebního skladatele a divadelního režiséra Heinera Goebbelse. Teatroložka Eliška Kubartová s performerkou Káčou Olivovou pak v rámci sobotního programu provedou návštěvníky kolektivní publikací tvůrců a tvůrkyň z umělecké sféry, akademické oblasti a hybridních mezisvětů s názvem Terény performance.

Souběžně s výstavou Book Me proběhne na Akademii múzických umění 12. a 13. listopadu rovněž volně přístupná konference Teritoria umění, kde si lze poslechnout řadu příspěvků doktorandů uměleckých škol, kteří se výzkumem umění(m) zabývají. Připraveny jsou také přednášky a debaty k tématu uměleckého výzkumu.

Info

Book Me
11.–13. 11. 2021
Dům U Bílého jelena, Praha
Fb událost

foto © se svolením Nakladatelství AMU

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Novozélandští Fat Freddy's Drop s novou deskou

redakce 29.07.2022

Na počest oázy zelených pastvin a údolí zarostlých původními lesy zachytili pohodu a mír lokality ve své barvité tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace