Zprávy / Pozvánky

Knižní výstava Book Me

Knižní výstava Book Me

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.11.2021

Výstava odborné literatury Book Me, kterou už po osmé pořádá Nakladatelství AMU, se v letošním roce opět zaměří na oblast hudby, divadla, filmu, tance a fotografie. Přes 300 aktuálních odborných titulů od desítek nakladatelů z tuzemska i zahraničí bude připraveno k prolistování a případnému zakoupení mezi 11. a 13. listopadem v prostorách Domu U Bílého jelena na pražské Malé Straně. Zastřešujícím tématem tohoto ročníku výstavy je umělecký výzkum, tedy vědecká reflexe umění a současně umění jako prostředek poznávání světa.

O architektonické řešení výstavního prostoru se postarali studenti scénografie z katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pracují přitom s geniem loci barokně-renesančního domu. Vystaveny budou knihy českých univerzitních nakladatelů (JAMU, NAMU, NAVU, Vydavatelství FF UK) i oborových nakladavatelství jako Národní filmový archiv, Institut umění – Divadelní ústav či Bärenreiter Praha. Ze slovenské produkce bude zastoupena VŠMU Bratislava, Divadelný ústav Bratislava nebo Slovenský filmový ústav. Nebudou chybět ani velké světové vydavatelské domy jako Palgrave Macmillan, Bloomsbury Publishing, Cambridge University Press, Routledge a další. Výstava bude po celou dobu konání prodejní a knihy budou nabízeny za zvýhodněné ceny.

Expozici symbolicky otevřou 11. listopadu zvukové intervence studentů modulu Improvizace a performance HAMU pod vedením Jana Trojana. Společnými a sjednocujícími prvky budou rekonstrukce i dekonstrukce hudebních gest, akustických krajin, zvukových událostí a ticha. V rámci výstavy také Nakladatelství AMU představí dvě připravované knižní novinky. Ve čtvrtek večer uvede Lukáš Jiřička coby editor publikaci Proti gesamtkunstwerku současného německého hudebního skladatele a divadelního režiséra Heinera Goebbelse. Teatroložka Eliška Kubartová s performerkou Káčou Olivovou pak v rámci sobotního programu provedou návštěvníky kolektivní publikací tvůrců a tvůrkyň z umělecké sféry, akademické oblasti a hybridních mezisvětů s názvem Terény performance.

Souběžně s výstavou Book Me proběhne na Akademii múzických umění 12. a 13. listopadu rovněž volně přístupná konference Teritoria umění, kde si lze poslechnout řadu příspěvků doktorandů uměleckých škol, kteří se výzkumem umění(m) zabývají. Připraveny jsou také přednášky a debaty k tématu uměleckého výzkumu.

Info

Book Me
11.–13. 11. 2021
Dům U Bílého jelena, Praha
Fb událost

foto © se svolením Nakladatelství AMU

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace