Zprávy / Pozvánky

Koláže, montáže a Ruinu feat. Martin Klapper

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.05.2015

Na dvaačtyřicátém večeru hudebního cyklu A2+ se představí spolupráce skupiny Ruinu s Martinem Klapperem, francouzský noiser Romano Krzych, bělehradský elektronik Jovan Vesiċ a uřvaný hlukový rituál Nevole.

Martin Klapper (Musica Genera , Nur/Nicht/Nur, TONOMETER) pracuje s kolážemi, asamblážemi a montážemi ze smíšených médií a s vlastními, nově vytvořenými elektroakustickými nástroji, objekty, hračkami a přednatočenými magnetofonovými kazetami. Od roku 1981 působí v oblasti experimentální hudby a multimediálních představení, od konce 1984 žije převážně v Dánsku. Mezi jeho spoluhráče patří Derek Bailey, Tony Buck, John Butcher, Eugene Chadbourne, Evan Parker, Christian Skjødt nebo Roger Turner, s nímž na konci devadesátých let nahrál vynikající album Recent Croaks, vydané na londýnské značce Acta.


Ruinu je tříčlenná formace z okruhu vydavatelství KLaNGundKRaCH, specializující se na volnou improvizaci s hlukovými fragmenty a hudebními ruinami. Tvoří ho hráči na lo-fi elektroniku a ozvučené předměty Jan Klamm (Mooncup Accident, No Pavarotti, Fuck It Duet, ex-Rouilleux, ex-Kaspar von Urbach), Ondřej Parus (Sister/Body, Lightning Glove, ex-Kaspar von Urbach, ex-Power Triangle) a saxofonista a hráč na havajskou kytaru Patrik Pelikán (Žužu, 2 Horses Too Many).


V pojetí francouzského noiseového umělce Romana Krzycha (Bülanz Orgabar, IR, Žužu) hluk funguje jako čistá a ryzí nepředvídatelnost – jako proměnlivý prostor, v němž je exploze stejně intenzivní a bolestivá jako nenadálé zmlknutí. Mnohé jeho koncerty končí, aniž by vůbec začaly. Své sety ukončuje náhle a se slovy jako "není čas", která mohou odkazovat ke konkrétním organizačním komplikacím, ale zároveň fungují jako zpráva o stavu světa.

Jovan Vesiċ je mladý hudebník z Bělehradu, používající laptop a syntezátory. Jeho živé improvizace se pohybují na škále od kontemplativních poloh k tanečním a od atmosférických k hlukovým. Nevole je hlukový rituál s uřvaným vymítačem: Rámus, Chaos a nebezpečí úrazu. Projekt tvoří lidé kolem kolektivu Hluch Crew, za mikrofonem stojí frontman Dětí deště Bugrr.

Info

A2+
Ruinu feat. Martin Klapper + Romano Krzych (fr) + Jovan Vesiċ (rs) + Nevole
14. 5. 2015 21:00
Kokpit, Praha
Vstupné: 120 / 100,-

www.facebook.com/events/379571868913442
www.ruinu.bandcamp.com
www.romanokrzych.bandcamp.com
www.soundcloud.com/vesic
www.facebook.com/Kokpit-kafe
www.facebook.com/Advojka

foto © Wakushoppu 4.3

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alva Noto přenese audiovizuální experiment na taneční parket Echoes

redakce 27.02.2020

Tvorba originálního hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky.

Pet Shop Boys vystoupí v květnu v Praze

redakce 25.02.2020

Britské duo Pet Shop Boys se letos rozjíždí poprvé ve své historii na evropské turné i se svými největšími hity.

Žižkovská noc láká na warmupy a doprovodný program

redakce 25.02.2020

Benefiční tetování, diskuze o sexuálním násilí nebo koncert pro Kuchařky bez domova? Žižkovská noc láká na bohatý doprovodný program

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.