Zprávy / Festivalové

Komiksový festival KOMA v Brně

Komiksový festival KOMA v Brně

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.09.2017

Již třetí ročník mezinárodního komiksového festivalu KOMA se bude konat ve dnech 5.–8. října 2017 v Brně na Malé Americe. Letošní hlavní téma se soustředí na propojení komiksu a hudby/zvuku. Festival přinese návštěvníkům výběr z komiksové tvorby českých a zahraničních autorů. Vedle "četby a poslechu" se můžete těšit na na nové komiksy, výstavy, besedy, živé malování, křty knížek, promítání krátkých animovaných filmů, live battle ilustrátorů, knižní trh apod.

Hudba a komiks. Spojení komiksu a animace se světově známými hudebními skupinami. Gergely Oravecz představí svůj komiks The Scrolls of Faith no More: Scroll One jako vůbec první komiksové zpracování historie slavné americké kapely. Animátor Balázs Gróf zase uvede své videoklipy pro americkou death metalovou legendu Obituary. Své práce pro hudební skupiny Animé, The Pooh a Tibet vystaví Tomáš Kučerovský,spoluzakladatel Aarghu nejdéle vycházejícího komiksového sborníku po roce 1989 u nás. Těšit se můžete na průřez tvorbou uznávaného polského autora Przemysława Truścińského s jeho typickou agresivní kresbou plné emoce a sureálných vizí.


Komiks Toy Box se objevil mezi dalšími osmi vybraných evropských autorů, kteří v projektu Designing New Europe přinášejí osobité pohledy na současnou Evropu. Festival KOMA je jednou ze zastávek výstavy, která putuje po velkých městech Evropy. Rakouské umělecké seskupení a nakladatelství Tonto, které spojuje výrazné grafické pojetí komiksu, vystaví soubor děl, které prolínají text a kresbu s hudebními motivy. Prezentovány budou také jejich nové knihy Das Was Bleibt (Co zbývá) a Genug ist Genug (Dost znamená dost). DRAWetc. vs Hearts of Creation BRNO vs PRAHA Brňáci! Pražáci! Kdo je lepší? Kdo koho porazí? Je horší říkat "knedlek vole" nebo nemít metro? Ilustrátorský battle naživo! Epickej souboj, kterej to všechno rozhodne. Soma Sebesvari představí další číslo svého zinu So What s tématem radosti a slasti hudby. Svou současnou tvorbu Strážce majáku vystaví Juliána Chomová.

Laydeez do Comic Prague (LDC) – představí sympozium českých komiksových autorek na téma Princezny: štastně až navěky? Je představa ženy jako krásné, milé a šťastné princezny opravdu skutečná? Štěpánka Jislová, jedna ze zakladatelek české pobočky mezinárodní sítě LDC, bude přednášet na téma procesu vzniku komiksu od prvotní myšlenky k vydání, to celé v duchu otázky: Sníte o tom, že budete na Comic Conu v San Diegu podepisovat předsádky vašich komiksů? Do dvou hudebních žánrů vás zavede Artúr Haránt. Nejprve svým komiksem Jazz, který vznikl jako vizuální překlad básně Árvo-Szábo Pétera a následně komiksem Bluestrip jako souborem "bolestných" slovních hříček plných postav bluesových muzikantů. Doprovodný hudební program představí skupiny 3000 hodin, Celardor, Ana Threat. V sobotu Kočkolit, oceňované Schwarzprior a DJky z Brna Zuzanu Fuksovou a Marii Butulu Cichou.

Info

Mezinárodní komiksový festival
KOMA 2017
5. - 8. 10. 2017
Malá Amerika, Brno

www.facebook.com/events/117077738959251
www.facebook.com/festivalKOMA
www.facebook.com/mala.amerika.brno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace