Zprávy / Pozvánky

Komunitní září v Punctu

Komunitní září v Punctu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.09.2023

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

V pátek 15. září půjde o experimentální elektroniku od o_u, tradičně s latinskoamerickou stopou. Precario a Genosidra společně představí vystoupení Cicada využívající robotické přístroje „parazitující“ na těle performerky, z jejichž pohybů vznikají futuristické zvuky. Genosidra poté vystoupí s vlastní tvorbou, která čerpá z (post)klubové elektroniky i jihoamerických stylů, a společný živý set v podobném duchu odehrají mvd0ae a T. Kushnarev.

Po delší době se do Puncta vrátí Silver Rocket, 17. září uvedou projekty Hourloupe, který staví na spojení poezie se subtilní elektronikou, a Arananar, česko-americké syrově folkové setkání Arana Satana a Anara Badalova. V rámci pravidelného promítání ze 16mm filmů tentokrát dojde na novovlnnou klasiku Ivana Passera Intimní osvětlení. To bude ve středu 20., hned následující den bude křtít label Xion, a to hned dvě nahrávky. Své novinky představí „hyper/emo“ elektronický projekt For All Flesh a elektronický pop/postrock Beta Solaris za doprovodu spřízněných hostů.


Další akce o_u (22. září) se zaměří na postklubovou a experimentální elektroniku. Naživo vystoupí berlínské projekty Cárpatos a su dance110 – agresivní taneční elektronika vs. subtilní elektroakustika – a Mexičan Cachaza, který má blíž k městské melancholii postgrimeu nebo wave. Kolektiv StörDienst oficiálně vznikl letos v létě, jde ale o skupinu, která stojí za několika ročníky velkolepého KovnaFestu. Ve čtvrtek 28. září uspořádá křtiny, kam pozve své různorodé oblíbence: elektronického komponistu Milana Guštara, osobitého hlukaře Tomáše Vtípila a soundartistu Michala Cába, přičemž večerem bude provázet také DJ Dáseň.

Promítání nového filmu Brutální vedro od Alberta Hospodářského 29. září doprovodí také koncert autora jeho soundtracku, ambientního kytaristy Jana Tomáše. A měsíc uzavře 30. září 13 syrových se křtem nové nahrávky kvarteta Škvíry & Spoje, pozoruhodného uskupení na pomezí jazzu, volné improvizace a minimalismu, tak trochu česko-slovenské odpovědi na švýcarský minimal jazz a The Necks. Doprovodí je zvukové koláže Adély Konečné a také vzácný sólový set vynikajícího saxofonisty Georgije Bagdasarova.

Info

Punctum
web klubu

foto © Tibor Czitó

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Jednota last minute show: Man on Man

redakce 24.11.2023

Man on Man jsou Roddy Bottum a Joey Holman. Roddyho znáte z Faith No More, byl jedním z prvních muzikantů na kytarové scéně, který se nebál vyoutovat.

Floex Ensemble na Moderně

redakce 24.11.2023

Hudební cyklus kulturní platformy GOODGOOD představuje lokální hudební skladatele a skladatele moderní a neoklasické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace