Zprávy / Pozvánky

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.02.2023

Pianistka Kristina Barta vystoupí v Praze s tenor saxofonistou Jurem Puklem. S nejnovějším projektem Sultan se Alune Wade představí v Divadle U hasičů. Přijede také zpěvačka Noa nebo několikanásobný držitel Grammy Gonzalo Rubalcaba. Dudù Kouate s Emilem Viklickým a Pavlem Hrubým

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně. Její hudba je známá spojováním jazyků a stylů. Vystupovala v 52 zemích a byla první izraelskou umělkyní, která vystoupila ve Vatikánu. Na koncertě 1. března 2023 ji kromě Gila Dora na kytaru doprovodí na piano Ruslan Sirota, původem z Ukrajiny. Pianistka Kristina Barta v současné době vystupuje s kvartetem, se kterým bude natáčet nové album ve spolupráci s tenor saxofonistou světového formátu Jurem Puklem. Jure Pukl je jedním z nejplodnějších a nejkreativnějších saxofonistů mladé slovinské jazzové generace.

Virtuózní baskytarista, pocitový zpěvák a invenční skladatel Alune Wade přitáhl pozornost hudebních gurmánů jak vlastními alby, tak v roli sidemana či hosta slavných. Velkou službu mu prokázal baskytarový guru Marcus Miller, když Aluna přizval jako spoluautora skladeb na kritikou oslavované album Afrodeezia (2015). To už měl ovšem Wade za sebou spolupráci jak s pěveckými hvězdami africké world music jako Ismaël Lô, Youssou N’Dour, Salif Keita, Oumou Sangaré či Fatoumata Diawara, tak se světovými jazzovými esy Gregorym Porterem, Joem Zawinulem, Wolfgangem Muthspielem nebo Bobbym McFerrinem. S nejnovějším projektem Sultan se představí v sestavě Alune Wade, Camille Passeri, Harry Ahonlonsou, Cedric Duchemann, Dharil Esso.


Několikanásobný držitel Grammy©, klavírista a skladatel Gonzalo Rubalcaba byl již jako mladý fenoménem s rozjetou kariérou na rodné Kubě, když ho v roce 1985 objevil Dizzy Gillespie. Od té doby ho časopis Piano & Keyboard Magazine v roce 1999 vybral jako jednoho z největších pianistů 20. století vedle takových osobností, jako jsou Glenn Gould, Martha Argerichová a Bill Evans; získal dvě ceny Grammy a dvě latinskoamerické ceny Grammy a prosadil se jako tvůrčí síla ve světě jazzu.

Dudù Kouate se narodil v Senegalu v rodině griotů, kteří jsou známí jako konzervativci africké kulturní a hudební tradice. Hraje afro-jazz, moderní, tradiční i současnou hudbu. Neustálé hledání zvuku (zvuku živlů) ho stále posouvá k novým a velmi zajímavým zážitkům ve světě hudby. Je uznávaným ctitelem tradičních nástrojů a zejména bicích nástrojů, dokázal najít jejich zasazení do rozmanitých hudebních kontextů. Emil Viklický patří mezi nejvýznamnější osobnosti domácího jazzu, soudobé hudby a v minulosti i fusion. Pavel Hrubý je již více než patnáct let ve špičce českého moderního jazzu. Společně vystoupí 3. června 2023 v žižkovském Atriu.

Info

Noa (il)
1. 3. 2023 19:30
Novoměstská radnice, Praha
web akce

Kristina Barta Quartet feat. Jure Pukl (cz/si/sk)
16. 3. 2023 19:30
Chodovská tvrz, Praha
web akce

Alune Wade „Sultan“ (sn/fr/cm)
22. 3. 2023 19:30
Divadlo U Hasičů, Praha
web akce

Gonzalo Rubalcaba (cu/us)
15. 5. 2023 19:30
Rudolfinum, Praha
web akce

Dudù Kouate / Emil Viklický / Pavel Hrubý (sn/cz)
3. 6. 2023 19:30
Atrium, Praha
web akce

foto © Antonio Porcarcano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

redakce 01.07.2024

Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace