Zprávy / Pozvánky

Koncertní sérii Šelest odstartuje keňský producent Slikback

Koncertní sérii Šelest odstartuje keňský producent Slikback

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.11.2021

V rámci rozšiřování dramaturgického spektra zahajuje kolektiv Heartnoize Promotion koncertní sérii Šelest, která se bude věnovat současné elektronické hudbě. V září již proběhl warm-up na Stalinu s rapperkou MC Yallah (Hakuna Kulala, sublabel Nyege Nyege) a producentem Debmasterem a nyní se chystá první regulérní večer a to v pražské Mecce elektronické hudby, Ankali. Hlavním lákadlem je tentokrát jméno spojené s labelem Hakula Kulala, keňský producent Slikback, který kombinuje prvky hip-hopu, grimeu, trapu nebo gqom a nebojí seexperimentovat s jejich hranicemi. Pestrá tvorba producenta se dostala v roce 2019 na polský festival progresivní elektroniky Unsound a krátce nato následovala i další vystoupení na festivalech CTM, Sónar nebo Dekmantel. V Ankali uvede Slikback jeden ze svých premiérových live setů.

Celým večerem pak provedou lokální zástupci experimentálně elektronické scény. Jako první se představí běloruská producentka Mʊdʌki působící v crew Phonon, která pořádá experimentální koncerty jak v Ústí nad Labem, ale představila se třeba i na rakouském festivalu Ars Electronica. Nemůže chybět ani domácí jistota, všestranný producent a zakladatel labelu XYZ Oliver Torr, který před nedávnem vydal oceňovaný debut Fragility of Context a v Ankali představí svůj live set. Zahraje i zakladatelka klubových večerů KSK a členka crew Blazing Bullets Martyyna a to rovnou b2b s Idou Elastic, kterou můžete znát mimojiné z pořadu Tentacity na Radiu Punctum. A možná i tady uslyšíme něco od Slikbacka. Celý večer pak uzavře Mojmír Měchura neboli Trauma, zástupce těžkotonážního kolektivu Wrong.

Info

Šelest #1: Slikback (ke) + Oliver Torr + Martyyna b2b Ida Elastic + Trauma + Mʊdʌki
16. 11. 2021, 23:00
Ankali, Praha
fb event

foto © se souhlasem Slikbacka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace