Zprávy

Koncerty pro jednoho začínají

Koncerty pro jednoho začínají

redakce | Zprávy | 18.08.2019

Koncert pro jednoho? To si zaslouží vysvětlení. Možná bude trochu delší, ale nepřeskakujte, je to důležité a stojí to za to.

Jméno zákeřné nemoci cystická fibróza zná snad každý, ale víte, co opravdu znamená pro pacienty? Jedním z nepříjemných důsledků je naprosté omezení navštěvování míst s větším počtem lidí. Může na nich totiž snadno dojít k setkání s nějakým přenašečem běžné respirační choroby nebo jiným pacientem s cystickou fibrózou - a takové setkání pak může mít fatální důsledky. Znamená to, že mj. nemocní nesmějí navštěvovat koncerty. A proto se pořadatelé rozhodli uskutečnit jedinečný projekt, který pacientům s cystickou fibrózou umožní podobný zážitek jako jakémukoli jinému milovníku hudby. Za splnění nezbytných speciálních podmínek. Uspořádají koncert pouze pro jednoho diváka.

Nápad vznikl v agentuře Elite Solutions, která pomáhá sdružení pacientů Klub CF s komunikací, a na svět mu pomohly Kytary.cz díky svému muzikantskému zázemí a nadšení pro dobrou věc. 30. srpna 2019 se tak mohl uskutečnit první Koncert pro jednoho. Hvězdou večera se stal Tomáš Klus s kapelou, který jako první zahrál a zazpíval, tentokrát pro nemocnou Andreu Liškovou.

Info

Koncert pro jednoho
fb pořadatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Dreampopoví Billow mají nový singl

redakce 19.09.2019

Dreampopová kapela Billow vydá na slovenském labelu Z Tapes svou druhotinu Seascape. Tu předznamenává singl Meridian.