Zprávy

Koncerty pro jednoho začínají

Koncerty pro jednoho začínají

redakce | Zprávy | 18.08.2019

Koncert pro jednoho? To si zaslouží vysvětlení. Možná bude trochu delší, ale nepřeskakujte, je to důležité a stojí to za to.

Jméno zákeřné nemoci cystická fibróza zná snad každý, ale víte, co opravdu znamená pro pacienty? Jedním z nepříjemných důsledků je naprosté omezení navštěvování míst s větším počtem lidí. Může na nich totiž snadno dojít k setkání s nějakým přenašečem běžné respirační choroby nebo jiným pacientem s cystickou fibrózou - a takové setkání pak může mít fatální důsledky. Znamená to, že mj. nemocní nesmějí navštěvovat koncerty. A proto se pořadatelé rozhodli uskutečnit jedinečný projekt, který pacientům s cystickou fibrózou umožní podobný zážitek jako jakémukoli jinému milovníku hudby. Za splnění nezbytných speciálních podmínek. Uspořádají koncert pouze pro jednoho diváka.

Nápad vznikl v agentuře Elite Solutions, která pomáhá sdružení pacientů Klub CF s komunikací, a na svět mu pomohly Kytary.cz díky svému muzikantskému zázemí a nadšení pro dobrou věc. 30. srpna 2019 se tak mohl uskutečnit první Koncert pro jednoho. Hvězdou večera se stal Tomáš Klus s kapelou, který jako první zahrál a zazpíval, tentokrát pro nemocnou Andreu Liškovou.

Info

Koncert pro jednoho
fb pořadatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

KlipyTipy: WWW – Slunce v úplňku

redakce 19.02.2020

Po dvouleté pauze natočili nový klip. Animovanou podobu mu vtiskl Jan Kottman, který při jeho tvorbě oživil výtvarná díla Lubomíra Typlta namalovaná temperovými barvami.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.