Zprávy / Pozvánky

Kontrasty, protiklady i multimédia: badfocus

Kontrasty, protiklady i multimédia: badfocus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.11.2022

Začalo to klipem beyond minds vytvořeným umělou inteligencí, pokračuje kontrastní live session dystopia a vyvrcholí už 10. a 11. listopadu, kdy nejprve producent, skladatel a multiinstumentalista Prokop Korb, tvořící pod uměleckým jménem badfocus, odpálí vydání své druhé řadovky meditating while raving na release party v prostoru Fuchs2 na pražské Štvanici.

Následující den pak bude novinka k dispozici nejen na všech obvyklých digitálních servisech, ale také jako limitovaná vinylová edice. Ta navíc díky využití speciálního AR filtru skýtá pozoruhodné audiovizuální přesahy, podobně jako nový merchandise spojený s vydáním alba.


  „Je to zatím asi nejosobnější věc, kterou jsem kdy vytvořil. Minulej rok byl pro mě fakt hodně transformativní. Dodělal jsem gympl, odstěhoval jsem se od našich, začal jsem se full-time živit hudbou. Tak nějak mě to všechno dost přerostlo, postupem času jsem začal bojovat s nepříjemnejma psychickejma stavama. Dlouho mi trvalo, než jsem se dokázal navrátit sám k sobě a všechno si to srovnat. Meditating while raving je přesně o týhle cestě – o hledání pokory k životu, o navrácení se ke svý podstatě, o tom, že je vlastně skvělý existovat v týhle formě a žít v týhle realitě,“ říká k novému albu badfocus, který se v týdnu po vydání desky vydá ve spolupráci s českou hudební exportní kanceláří Soundczech reprezentovat Českou republiku na kanadském showcase festivalu M For Montreal, kde zahraje celkem tři sety.

„Když jsem na desce začal pracovat, bylo to pro mě hodně terapeutický a ventiloval jsem tak vnitřní přetlak. Přestože byl tenhle proces hodně odlehčující, po nějaký době jsem zjistil, že jsem tím hudbu zatěžkával. Uvědomil jsem si, že takový věci nechci do nikoho pouštět, což bylo zajímavý prozření, protože jsem nikdy předtím takhle o hudbě nebo o umění obecně nepřemýšlel,“ dodává k tvůrčímu procesu hudebník, jehož další osobnostní i umělecký vývoj značně ovlivnil i týdenní pobyt ve tmě během letošního jara. „Dokázal jsem se tam dost srovnat. Bohatší o tuhle zkušenost jsem začal psát věci, který už byly spíš odlehčující, nabitý pozitivnější energií a náladama.“

více o badfocus zde

Info

badfocus – meditating while raving (Supraphon, 2022)
web vydavatelství

Živě:
badfocus + QOW + Harshmellow + Fatty M
10. 11. 2022 19:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © naty the ninja

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Larkin Poe představí nové album

redakce 02.10.2023

Na svém zatím posledním albu posluchače do prostředí, které znají obě sestry velmi zblízka - do světa jižanského rocku.

Zásadní Frederic Rzewski

redakce 02.10.2023

Intervence Ostravského centra nové hudby do pražského koncertního života pokračuje.

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace