Zprávy / Festivalové

Kontroverzní M.I.A. na OFF Festivalu

Kontroverzní M.I.A. na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.05.2018

Třinácté vydání katovického OFF Festivalu, které se letos uskuteční v termínu od 3. do 5. srpna 2018, ohlašuje jména kurátorované stage, kterou si pod svou záštitu vezme Ariel Pink i kontroverzní a osobitou britskou umělkyni, která si říká M.I.A..

Mathangi "Maya" Arulpragasam, zpěvačka, skladatelka a producentka, v hudebním světě známá pod pseudonymem M.I.A.,nijak nezapírá své tamilské dědictví. Otevřeně mluví o přistěhovalcích, o právech žen, zneužívání nadměrného konzumu i o životním prostředí. Svůj sebevědomý debut Arular, který odrážel všechny barvy londýnského undergroundu, vydala již v roce 2005. V Polsku představí svůj mix exotiky, elektropopu a hip hopu. Zároveň připomene zatím poslední nahrávku AIM z roku 2016.


Jména pro svou kurátorovanou stage ohlásil také Ariel Pink. Dnes již spíše výtvarník Wojciech Bąkowski se vrátí k hudbním kořenům a na OFFu představí průřez alby Kształt, Telegaz a Duchy kotów. Těšit se můžete také na Sensations' Fix, zapomenutý klenot italské prog rockové scény, zástupce nizozemského udergroundu Harry Merryho nebo Garyho Wara, toho času člena Ariel Pink's Haunted Graffiti, se sólovou novinkou Gaz Forth.

Info

OFF Festival 2018
3. - 5. 8. 2018
Katovice, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace