Zprávy / Pozvánky

Kopřivnický koncertní trojboj

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.10.2021

„Máte rádi postpunk, blackmetal s prvky noisu, elektroniku, ale i dozvuky devadesátkových kytarovek z garáže? Anebo snad stylovou pestrost a chuť experimentovat? V tom případě pro vás máme samé dobré zprávy,“ říkají pořadatelé v čele s Markem Horynou a Radkem Francem z Živé Mandaly. Jak naznačují, headlinerů bude tentokrát více... „Kopřivnický koncertní trojboj představí 3 místní kopřivnické kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali. Dvě z nich (Nekola a Drutty) dokonce vydali desku, ale prakticky s ní neodehráli žádný koncert. Panenské plameny mají nový matroš a kompletně nový set z věcí z připravované desky, která vyjde během ledna 2022. Bylo jasné, že musíme udělat večírek. Absolutně nevyhnutelná věc, na kterou se všichni těší.“

Celý večer otevřou Nekola, kteří v rozšířené sestavě a s živým bubeníkem odehrají několik hitů ze stále aktuální desky Lidémoni, která vyšla loni v prosinci, ale možná i několik čerstvých novinek. Čekejte triphopovou uhrančivou mozaiku s prvky downtempa, chilloutu a ambientu. Černou barvu budou tentokrát ctít psychedelic-metaloví Drutty, kteří si získali pozornost především druhou deskou Nečetla? To by sis ale měla přečíst, ale i posledním albem Doba Kameňa. Nejtěžší kapela celého večera, nové songy v rukávu a kombinace alternativy, noisu, ambientu, elektroniky a black metalu. Závěr obstarají Panenské plameny. Texty z léčebny, beskydská melodika, nervní atmosféra a netypické struktury skladeb ze kterých vyšlehávají dozvuky Sonic Youth, psychedelie a postpunkového temna. Panique muzik!

Info

Kopřivnický koncertní trojboj
23. 10. 2021 19:00
Katolický dům, Kopřivnice
Fb událost

foto © se svolením Panenských plamenů

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace