Zprávy / Nové desky

Koreňova Zelenina vydává první desku

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.02.2021

Přestože je kapela Koreňova Zelenina poměrně novým jménem, hrají v ní vyhledávaní muzikanti slovenské blues-rockové scény. Koreňova Zelenina se věnuje tvorbě napříč žánry, jako jsou rock, blues či funky.

V současnosti vydává kapela první eponymní album, plné autorských písní Petra Koreňa ml., který hrával ve známých bratislavských uskupeních Massage a Geometrické tvary. Album pak produkoval kytarista Pišta Lengyel (spoluhráč Jany Kirschner, Richarda Müllera a Ericha "Boboša" Procházky). Na baskytaru v kapele hraje Koreňův spoluhráč z Massage Otto Palkovič (Kubo Ursiny & Provisorium) a za bicíma najdete Martina Tomeše.


Nahrávání a mixu se zhostil zkušený zvukař a hudebník Roman Turtev, mastering dělal Radovan “Vrabec” Orth. Obal alba je plný zajímavých fotografií skvělého bratislavského fotografa Mira Miklasa, do grafické podoby ho pak upravila grafička Martina Šperková. Na albu se představil i vzácný host Peter Koreň st., který zahrál na hammondky. Přestože nahrávka vyšla začátkem ledna 2021 ve vlastní režii, na streamovacích platformách se objeví až na jaře.

Info

Koreňova Zelenina
Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace