Zprávy / Pozvánky

Korzo Národní odhaluje program

Korzo Národní odhaluje program

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2016

Národní třída se 17. listopadu stane místem oslav svobody. Tak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Korzo Národní s podtitulem “Díky, že můžem!” odehraje 17. 11. 2016 na Národní třídě od 13.00 do 22.00 hodin. Místo ožije bohatým kulturním programem, jehož součástí bude hudba, divadlo, pouliční performance, výstava a další. “Hudba je od nepaměti součástí všech oslav. My ji představíme hned v několika formách. Na podiu, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Zazní hudba všech generací, stejně jako se tu tyto generace budou setkávat,” říká k jedné části programu David Ostružár, dramaturg projektu. Na scénách vystoupí Adrian T. Bell, Michal Prokop Trio, Mydy Rabycad, Ivan Král, Sto zvířat, Paulie Garand a další. Hudební produkce neskončí 22. hodinou, pokračovat bude ještě v pražském klubu Rock Café. Zde se odehraje speciální společný koncert skupiny Sunflower Caravan a Vees, kromě nich zahraje také Ghost of You a o závěr se postará DJ Tea Jay Ivo - Ivo Pospíšil, dlouholetý kapelník skupiny Garáž.

Národní třída se 17. listopadu mimo jiné promění i v divadelní sál nebo galerijní plochu. Hrát se bude pro děti i dospělé, vystavovat pro všechny, kteří si chtějí připomenout, jak vypadala jedna z nejrušnějších pražských ulic přesně před 27 lety. Výstava Národní třída: tehdy, teď a tady neodkrývá jen data a čísla, ale především životní příběhy těch, kteří se Sametové revoluce účastili. Nejen pro nejmenší je pak připravená pouliční škola v tramvaji.

Na Národní 17. listopadu říkáme své “Díky” pestrou pouliční oslavou těm, kteří se o svobodu zasloužili. Zároveň chceme poděkovat i důstojnou formou, a dát tak místu patřičnou důstojnost a váhu, jakou si právě v tento den zaslouží. Připravili jsme proto dva pietní akty. Jeden se uskuteční ve 14 a druhý v 18 hodin. Oba budou úplně odlišné a myslím, že pro návštěvníky dost nevídané,” říká k dalšímu programu Martin Pikous, mluvčí projektu. Během odpoledního pietního aktu zazní poděkování z úst studentů, tedy lidí, kteří sice předlistopadovou dobu nezažili, ale o to více si váží svobody. Večerní pietní akt se sám o sobě skládá ze tří navzájem navazujících částí. Hudebně obrazová část na Topičově domě přechází následně do svíčkového průvodu, který je veden čelem až k místě pamětní desky, kde následuje finální část, kterou je… malé překvapení. Na večerním aktu se podílí kytarista Tomáš J Holý, vizuální studio Lunchmeat, artisti v zastoupení Art Prometheus, dechový orchestr Pralinka Praha a zpěvačka Marta Kloučková.

Posadit se můžete také do obýváku Václava Havla, kde vám průběžně od 12.00 do 20.00 hodin budou číst úryvky jeho dramat vybrané osobnosti jako například Vladimir 518, Matěj Ruppert, Erik Tabery, Tomáš Halík, Jan Ruml a další. Kromě zmiňovaného programu se můžete těšit na další doprovodné aktivity - slam poetry, Pragulic - procházku městem, kterým vás provedou lidé bez domova, BMX exhibici, mši, prezentaci neziskových organizací a další.

Korzo Národní - Díky, že můžem je součástí programu Festivalu Svobody, platformy spojující jednotlivé akce pořádané různými iniciativami k oslavám listopadových událostí. Za projektem stojí skupina vysokoškoláků napříč pražskými vysokými školami. Akci podpořili Magistrát hl. města Prahy a starosta Prahy 1, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo kultury. Korzo Národní spolupracuje s Rock Café, Národním divadlem, Knihovnou Václava Havla, Skautským institutem, Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů.

Info

Korzo Národní - Díky, že můžem!
17.11.2016, Národní třída, Praha
www.dikyzemuzem.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.