Zprávy / Pozvánky

Korzo Národní odhaluje program

Korzo Národní odhaluje program

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2016

Národní třída se 17. listopadu stane místem oslav svobody. Tak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Korzo Národní s podtitulem “Díky, že můžem!” odehraje 17. 11. 2016 na Národní třídě od 13.00 do 22.00 hodin. Místo ožije bohatým kulturním programem, jehož součástí bude hudba, divadlo, pouliční performance, výstava a další. “Hudba je od nepaměti součástí všech oslav. My ji představíme hned v několika formách. Na podiu, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Zazní hudba všech generací, stejně jako se tu tyto generace budou setkávat,” říká k jedné části programu David Ostružár, dramaturg projektu. Na scénách vystoupí Adrian T. Bell, Michal Prokop Trio, Mydy Rabycad, Ivan Král, Sto zvířat, Paulie Garand a další. Hudební produkce neskončí 22. hodinou, pokračovat bude ještě v pražském klubu Rock Café. Zde se odehraje speciální společný koncert skupiny Sunflower Caravan a Vees, kromě nich zahraje také Ghost of You a o závěr se postará DJ Tea Jay Ivo - Ivo Pospíšil, dlouholetý kapelník skupiny Garáž.

Národní třída se 17. listopadu mimo jiné promění i v divadelní sál nebo galerijní plochu. Hrát se bude pro děti i dospělé, vystavovat pro všechny, kteří si chtějí připomenout, jak vypadala jedna z nejrušnějších pražských ulic přesně před 27 lety. Výstava Národní třída: tehdy, teď a tady neodkrývá jen data a čísla, ale především životní příběhy těch, kteří se Sametové revoluce účastili. Nejen pro nejmenší je pak připravená pouliční škola v tramvaji.

Na Národní 17. listopadu říkáme své “Díky” pestrou pouliční oslavou těm, kteří se o svobodu zasloužili. Zároveň chceme poděkovat i důstojnou formou, a dát tak místu patřičnou důstojnost a váhu, jakou si právě v tento den zaslouží. Připravili jsme proto dva pietní akty. Jeden se uskuteční ve 14 a druhý v 18 hodin. Oba budou úplně odlišné a myslím, že pro návštěvníky dost nevídané,” říká k dalšímu programu Martin Pikous, mluvčí projektu. Během odpoledního pietního aktu zazní poděkování z úst studentů, tedy lidí, kteří sice předlistopadovou dobu nezažili, ale o to více si váží svobody. Večerní pietní akt se sám o sobě skládá ze tří navzájem navazujících částí. Hudebně obrazová část na Topičově domě přechází následně do svíčkového průvodu, který je veden čelem až k místě pamětní desky, kde následuje finální část, kterou je… malé překvapení. Na večerním aktu se podílí kytarista Tomáš J Holý, vizuální studio Lunchmeat, artisti v zastoupení Art Prometheus, dechový orchestr Pralinka Praha a zpěvačka Marta Kloučková.

Posadit se můžete také do obýváku Václava Havla, kde vám průběžně od 12.00 do 20.00 hodin budou číst úryvky jeho dramat vybrané osobnosti jako například Vladimir 518, Matěj Ruppert, Erik Tabery, Tomáš Halík, Jan Ruml a další. Kromě zmiňovaného programu se můžete těšit na další doprovodné aktivity - slam poetry, Pragulic - procházku městem, kterým vás provedou lidé bez domova, BMX exhibici, mši, prezentaci neziskových organizací a další.

Korzo Národní - Díky, že můžem je součástí programu Festivalu Svobody, platformy spojující jednotlivé akce pořádané různými iniciativami k oslavám listopadových událostí. Za projektem stojí skupina vysokoškoláků napříč pražskými vysokými školami. Akci podpořili Magistrát hl. města Prahy a starosta Prahy 1, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo kultury. Korzo Národní spolupracuje s Rock Café, Národním divadlem, Knihovnou Václava Havla, Skautským institutem, Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů.

Info

Korzo Národní - Díky, že můžem!
17.11.2016, Národní třída, Praha
www.dikyzemuzem.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace