Zprávy / Pozvánky

Korzo Národní odhaluje program

Korzo Národní odhaluje program

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2016

Národní třída se 17. listopadu stane místem oslav svobody. Tak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Korzo Národní s podtitulem “Díky, že můžem!” odehraje 17. 11. 2016 na Národní třídě od 13.00 do 22.00 hodin. Místo ožije bohatým kulturním programem, jehož součástí bude hudba, divadlo, pouliční performance, výstava a další. “Hudba je od nepaměti součástí všech oslav. My ji představíme hned v několika formách. Na podiu, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Zazní hudba všech generací, stejně jako se tu tyto generace budou setkávat,” říká k jedné části programu David Ostružár, dramaturg projektu. Na scénách vystoupí Adrian T. Bell, Michal Prokop Trio, Mydy Rabycad, Ivan Král, Sto zvířat, Paulie Garand a další. Hudební produkce neskončí 22. hodinou, pokračovat bude ještě v pražském klubu Rock Café. Zde se odehraje speciální společný koncert skupiny Sunflower Caravan a Vees, kromě nich zahraje také Ghost of You a o závěr se postará DJ Tea Jay Ivo - Ivo Pospíšil, dlouholetý kapelník skupiny Garáž.

Národní třída se 17. listopadu mimo jiné promění i v divadelní sál nebo galerijní plochu. Hrát se bude pro děti i dospělé, vystavovat pro všechny, kteří si chtějí připomenout, jak vypadala jedna z nejrušnějších pražských ulic přesně před 27 lety. Výstava Národní třída: tehdy, teď a tady neodkrývá jen data a čísla, ale především životní příběhy těch, kteří se Sametové revoluce účastili. Nejen pro nejmenší je pak připravená pouliční škola v tramvaji.

Na Národní 17. listopadu říkáme své “Díky” pestrou pouliční oslavou těm, kteří se o svobodu zasloužili. Zároveň chceme poděkovat i důstojnou formou, a dát tak místu patřičnou důstojnost a váhu, jakou si právě v tento den zaslouží. Připravili jsme proto dva pietní akty. Jeden se uskuteční ve 14 a druhý v 18 hodin. Oba budou úplně odlišné a myslím, že pro návštěvníky dost nevídané,” říká k dalšímu programu Martin Pikous, mluvčí projektu. Během odpoledního pietního aktu zazní poděkování z úst studentů, tedy lidí, kteří sice předlistopadovou dobu nezažili, ale o to více si váží svobody. Večerní pietní akt se sám o sobě skládá ze tří navzájem navazujících částí. Hudebně obrazová část na Topičově domě přechází následně do svíčkového průvodu, který je veden čelem až k místě pamětní desky, kde následuje finální část, kterou je… malé překvapení. Na večerním aktu se podílí kytarista Tomáš J Holý, vizuální studio Lunchmeat, artisti v zastoupení Art Prometheus, dechový orchestr Pralinka Praha a zpěvačka Marta Kloučková.

Posadit se můžete také do obýváku Václava Havla, kde vám průběžně od 12.00 do 20.00 hodin budou číst úryvky jeho dramat vybrané osobnosti jako například Vladimir 518, Matěj Ruppert, Erik Tabery, Tomáš Halík, Jan Ruml a další. Kromě zmiňovaného programu se můžete těšit na další doprovodné aktivity - slam poetry, Pragulic - procházku městem, kterým vás provedou lidé bez domova, BMX exhibici, mši, prezentaci neziskových organizací a další.

Korzo Národní - Díky, že můžem je součástí programu Festivalu Svobody, platformy spojující jednotlivé akce pořádané různými iniciativami k oslavám listopadových událostí. Za projektem stojí skupina vysokoškoláků napříč pražskými vysokými školami. Akci podpořili Magistrát hl. města Prahy a starosta Prahy 1, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo kultury. Korzo Národní spolupracuje s Rock Café, Národním divadlem, Knihovnou Václava Havla, Skautským institutem, Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů.

Info

Korzo Národní - Díky, že můžem!
17.11.2016, Národní třída, Praha
www.dikyzemuzem.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace