Zprávy / Pozvánky

Korzo Národní odhaluje program

Korzo Národní odhaluje program

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2016

Národní třída se 17. listopadu stane místem oslav svobody. Tak trochu jiná oslava Listopadu 1989 se pod názvem Korzo Národní s podtitulem “Díky, že můžem!” odehraje 17. 11. 2016 na Národní třídě od 13.00 do 22.00 hodin. Místo ožije bohatým kulturním programem, jehož součástí bude hudba, divadlo, pouliční performance, výstava a další. “Hudba je od nepaměti součástí všech oslav. My ji představíme hned v několika formách. Na podiu, v klubu, na ulici. Na místech, kde byste ji nečekali. Zazní hudba všech generací, stejně jako se tu tyto generace budou setkávat,” říká k jedné části programu David Ostružár, dramaturg projektu. Na scénách vystoupí Adrian T. Bell, Michal Prokop Trio, Mydy Rabycad, Ivan Král, Sto zvířat, Paulie Garand a další. Hudební produkce neskončí 22. hodinou, pokračovat bude ještě v pražském klubu Rock Café. Zde se odehraje speciální společný koncert skupiny Sunflower Caravan a Vees, kromě nich zahraje také Ghost of You a o závěr se postará DJ Tea Jay Ivo - Ivo Pospíšil, dlouholetý kapelník skupiny Garáž.

Národní třída se 17. listopadu mimo jiné promění i v divadelní sál nebo galerijní plochu. Hrát se bude pro děti i dospělé, vystavovat pro všechny, kteří si chtějí připomenout, jak vypadala jedna z nejrušnějších pražských ulic přesně před 27 lety. Výstava Národní třída: tehdy, teď a tady neodkrývá jen data a čísla, ale především životní příběhy těch, kteří se Sametové revoluce účastili. Nejen pro nejmenší je pak připravená pouliční škola v tramvaji.

Na Národní 17. listopadu říkáme své “Díky” pestrou pouliční oslavou těm, kteří se o svobodu zasloužili. Zároveň chceme poděkovat i důstojnou formou, a dát tak místu patřičnou důstojnost a váhu, jakou si právě v tento den zaslouží. Připravili jsme proto dva pietní akty. Jeden se uskuteční ve 14 a druhý v 18 hodin. Oba budou úplně odlišné a myslím, že pro návštěvníky dost nevídané,” říká k dalšímu programu Martin Pikous, mluvčí projektu. Během odpoledního pietního aktu zazní poděkování z úst studentů, tedy lidí, kteří sice předlistopadovou dobu nezažili, ale o to více si váží svobody. Večerní pietní akt se sám o sobě skládá ze tří navzájem navazujících částí. Hudebně obrazová část na Topičově domě přechází následně do svíčkového průvodu, který je veden čelem až k místě pamětní desky, kde následuje finální část, kterou je… malé překvapení. Na večerním aktu se podílí kytarista Tomáš J Holý, vizuální studio Lunchmeat, artisti v zastoupení Art Prometheus, dechový orchestr Pralinka Praha a zpěvačka Marta Kloučková.

Posadit se můžete také do obýváku Václava Havla, kde vám průběžně od 12.00 do 20.00 hodin budou číst úryvky jeho dramat vybrané osobnosti jako například Vladimir 518, Matěj Ruppert, Erik Tabery, Tomáš Halík, Jan Ruml a další. Kromě zmiňovaného programu se můžete těšit na další doprovodné aktivity - slam poetry, Pragulic - procházku městem, kterým vás provedou lidé bez domova, BMX exhibici, mši, prezentaci neziskových organizací a další.

Korzo Národní - Díky, že můžem je součástí programu Festivalu Svobody, platformy spojující jednotlivé akce pořádané různými iniciativami k oslavám listopadových událostí. Za projektem stojí skupina vysokoškoláků napříč pražskými vysokými školami. Akci podpořili Magistrát hl. města Prahy a starosta Prahy 1, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo kultury. Korzo Národní spolupracuje s Rock Café, Národním divadlem, Knihovnou Václava Havla, Skautským institutem, Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů.

Info

Korzo Národní - Díky, že můžem!
17.11.2016, Národní třída, Praha
www.dikyzemuzem.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace