Zprávy

Košická Tabačka zahahuje koncertní sérii interpretů labelu Exitab

Košická Tabačka zahahuje koncertní sérii interpretů labelu Exitab

redakce | Zprávy | 16.11.2012

Košické nezávislé centrum Tabačka sice 1. listopadu koncertem MidiLidi vstoupilo do stádia své rekonstrukce, nadále však pokračují v organizování kulturních akcí v rozšířených prostorách kavárny. V rámci nové koncertní série Exitab piatky v Tabačke si vystěhovaný prostor vyzkouší čerstvý debutant ze stáje Exitab Ink Midget. Ten 16. listopadu představí ještě horké album Re-Leave, o týden později se na stejném místě uvede další debutant, ambientní Casi Cada Minuto. Ale proč to říkat česky, když je to tak nepřirozené?

Adam Matej aka Ink Midget svojim Re-Leave nadväzuje na takmer dva roky staré split LP s Pjonim, upgradeovanou verziou IDM, no reflektuje i najnovšie dianie na britskej klubovej bassovej scéne. Žánrových škatuliek sa ale nepridŕža, klubové vplyvy zaobaľuje jemnými zašumenými melódiami, podivnými hlukmi, akustickými nástrojmi či field-recordingom. Na albume Re-Leave, ktorý vyšiel 12. novembra ako CD a bezplatný download, sa medzi hosťami objavuje i spomínaný Pjoni či Sifon z WWW.

Pôvodom Košičan Slavo Herman, vydávajúci pod menom Casi Cada Minuto, vydal svoj album In White Rooms v októbri, na ktorom experimentuje s minimalistickými ambientnými textúrami v psychedelickom opare. Rovnako ako Midgetov album, i In White Rooms vyšiel v podobe bezplatného downloadu a CD.

Séria Exitab piatky v Tabačke bude prebiehať každý piatok najbližšie mesiace. Postupne sa v nej predstavia aj ďalší reprezentanti tejto značky vrátane Pjoniho, Dead Janitora, Stroona, The Ills i ďalších.

Odkazy:
www.tabacka.sk/en/show/1101-exitab-piatky-v-tabacke-
www.exitab.exitmusic.org/album/re-leave
www.exitab.exitmusic.org/album/in-white-rooms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

KlipyTipy: Jaro - Out of Control

redakce 22.10.2019

Out of Control se odklání od abstraktní atmosféričnosti, je údernější a rockovější, i přesto si zachovává kapelní estetiku.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které makají

redakce 21.10.2019

Jedna z nejlepších variant bezdrátových sluchátek, které se v současnosti na trhu nabízí.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.