Zprávy / Pozvánky

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.10.2019

Volný promotérský kolektiv Jednota uvádí americkou hudebnici Ka Baird, která představí nové album Respires, a český projekt Terezor.

Ka Baird je americká zpěvačka a multiinstrumentalistka, která tvoří v krajních polohách psychedelie. Jde o zakládající členku skupiny Spires That in the Sunset Rise („ženská obdoba Sun City Girls“, jak je přiléhavě označil Jack Rose), v současnosti se ale věnuje především vlastní tvorbě. V ní opět kombinuje psychedelické, folkové a experimentální vlivy do magických tapisérií, kde ovšem vedle flétny a školeného hlasu dominují také pokroucené syntezátory a nepředvídatelné rytmy. Po jejím zatím posledním albu Sapropelic Pycnic (2017) sáhla renomovaná značka Drag City Records a novinka jménem Respires vyjde letos v říjnu na neméně věhlasném labelu Rvng Intl.

Terezor je dronový projekt dua Myko Je Myko a Spoq. Myko je autor ilustrací a komiksů (část z nich můžete znát z časopisu Nový prostor), hudby k divadelním představením i vlastních divadelních projektů. Společně se Spoqem se mj. podílejí na organizaci Ambientního festivalu v Liběchově (Všechno dobře dopadne). Příznačné pro Terezor jsou košaté, příběhové plochy, do kterých dvojice zaplétá nejrůznější vlivy od klasických živých nástrojů po etnické prvky.

Info

Ka Baird (us) + Terezor (cz)
10. 10. 2019 20:00
Punctum, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

Icon For Hire zamíří do Futura

redakce 23.10.2019

Americké duo Icon for Hire se naposledy v České republice ukázalo v pražském klubu Café V lese, který také dle očekávání vyprodali. Letos už ve Futuru.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.