Zprávy / Offtopic-Novinky

Kouzlo vertikálního formátu podruhé

Kouzlo vertikálního formátu podruhé

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 21.03.2017

Nespresso Talents 2017 prezentuje jedinečnou soutěž krátkých filmů ve vertikálním formátu, která má touhu ukázat výjimečné talenty z celého světa. Regionální kolo soutěže, určené českým amatérským i profesionálním filmařům, proběhne v rámci letošního ročníku MFF Karlovy Vary.

Snímky do soutěže je možné zasílat již od 11. února do 7. dubna 2017 přes webové stránky. Porota složená z filmových odborníků vybere dva vítěze ze seznamu 15 nominovaných filmů, které budou veřejně k dispozici na adrese nespresso.com. Všichni vítězové obdrží nejenom finanční prostředky na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvání na filmový festival v Cannes 2017, kde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů. Oba vítězní režiséři se také budou moci zúčastnit řízeného workshopu se zástupci Semaine de la Critique a Berlinale Talents. Odměněny budou také dva filmy, které získají nejvíce hlasů od diváků.


Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit od 11. února 2017 také do lokální části soutěže. Do ní budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky nespresso.com nahrají do 7. dubna 2017 svůj snímek a splní zadané podmínky. Pět finálových snímků vybere porota, kterou tvoří filmový režisér, autor filmových znělek MFF KV Ivan Zachariáš, herečka Martha Issová, držitelka Křišťálového globu MFF KV za nejlepší ženský herecký výkon a loňská členka hlavní poroty a výtvarník a autor grafické koncepce MFF KV Aleš Najbrt. O 3 účastnících užšího finále pak rozhodne veřejnost, která bude mít možnost hlasovat od 24. dubna do 2. května. Všichni tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2017, kde proběhne i oficiální vyhlášení absolutního vítěze a předání cen. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě obdrží výhru ve výši 1 000 eur.

Ve svém druhém ročníku chce soutěž Nespresso Talents posunout hranice tradiční filmařské tvorby, proto byla stanovena podmínka, že všechny zaslané filmy musí být ve vertikálním formátu (9:16), který dá účastníkům možnost vyzkoušet svou kreativitu prostřednictvím zcela nové perspektivy. Zatímco videa na šířku vypadají skvěle v televizi nebo v kině, vertikální video přichází ze světa mobilních zařízení. Vzhledem k tomu, že 58 % video obsahů na celém světě si dnes lidé prohlížejí prostřednictvím mobilů a tabletů, stále více filmařů a tvůrců se rozhodlo natáčet na výšku, aby udrželi krok s tempem doby.

Info

Nespresso Talents 2017

www.nespresso.com/talents

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace