Zprávy / Offtopic-Novinky

Kouzlo vertikálního formátu podruhé

Kouzlo vertikálního formátu podruhé

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 21.03.2017

Nespresso Talents 2017 prezentuje jedinečnou soutěž krátkých filmů ve vertikálním formátu, která má touhu ukázat výjimečné talenty z celého světa. Regionální kolo soutěže, určené českým amatérským i profesionálním filmařům, proběhne v rámci letošního ročníku MFF Karlovy Vary.

Snímky do soutěže je možné zasílat již od 11. února do 7. dubna 2017 přes webové stránky. Porota složená z filmových odborníků vybere dva vítěze ze seznamu 15 nominovaných filmů, které budou veřejně k dispozici na adrese nespresso.com. Všichni vítězové obdrží nejenom finanční prostředky na rozjezd své filmové kariéry, ale také exkluzivní pozvání na filmový festival v Cannes 2017, kde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů. Oba vítězní režiséři se také budou moci zúčastnit řízeného workshopu se zástupci Semaine de la Critique a Berlinale Talents. Odměněny budou také dva filmy, které získají nejvíce hlasů od diváků.


Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit od 11. února 2017 také do lokální části soutěže. Do ní budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky nespresso.com nahrají do 7. dubna 2017 svůj snímek a splní zadané podmínky. Pět finálových snímků vybere porota, kterou tvoří filmový režisér, autor filmových znělek MFF KV Ivan Zachariáš, herečka Martha Issová, držitelka Křišťálového globu MFF KV za nejlepší ženský herecký výkon a loňská členka hlavní poroty a výtvarník a autor grafické koncepce MFF KV Aleš Najbrt. O 3 účastnících užšího finále pak rozhodne veřejnost, která bude mít možnost hlasovat od 24. dubna do 2. května. Všichni tři finalisté budou pozváni na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2017, kde proběhne i oficiální vyhlášení absolutního vítěze a předání cen. Autor vítězného snímku vyhraje 3 000 eur, tvůrci videí, kteří se umístí na 2. a 3. místě obdrží výhru ve výši 1 000 eur.

Ve svém druhém ročníku chce soutěž Nespresso Talents posunout hranice tradiční filmařské tvorby, proto byla stanovena podmínka, že všechny zaslané filmy musí být ve vertikálním formátu (9:16), který dá účastníkům možnost vyzkoušet svou kreativitu prostřednictvím zcela nové perspektivy. Zatímco videa na šířku vypadají skvěle v televizi nebo v kině, vertikální video přichází ze světa mobilních zařízení. Vzhledem k tomu, že 58 % video obsahů na celém světě si dnes lidé prohlížejí prostřednictvím mobilů a tabletů, stále více filmařů a tvůrců se rozhodlo natáčet na výšku, aby udrželi krok s tempem doby.

Info

Nespresso Talents 2017

www.nespresso.com/talents

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.