Zprávy / Pozvánky

Kraftwerk – německá elektrárna dodá energii Karlínu

Kraftwerk – německá elektrárna dodá energii Karlínu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.11.2015

Show, kde je hlavním motivem statičnost. Kultovní jméno elektronické a taneční scény se vrací po jedenácti letech do Čech se spektakulárním programem na bázi 3D, kterým rozezvučí Forum Karlín. Zkrátka Kraftwerk.

Multimediální projekt byl založen před pětačtyřiceti lety dvojicí Ralf Hütter a Florian Schneider. Ta stojí také za vlastním elektronickém Kling Klang Studiem v německém Düsseldorfu, kde byla nahrána a vyprodukována všechna alba Kraftwerk.


V polovině sedmdesátých let dosáhli Kraftwerk mezinárodního uznání za své revoluční elektronické a zvukové postupy a své hudební experimentování s robotikou a dalšími technickými inovacemi. Kraftwerk se svými vizemi budoucnosti vytvořili soundtrack k digitálnímu věku 21. století. Jejich skladby s využitím inovativních technických postupů, syntetických hlasů a computerizovaných rytmů měly a mají obrovský mezinárodní vliv napříč celou škálou hudebních žánrů: od elektronické hudby a hip hopu až po techno nebo synthpop.

Ve svých koncertních představeních Kraftwerk - Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert a Falk Grieffenhagen – předvádějí svou víru ve společnou součinnost lidí a strojů, oceněnou mimo jiné cenou Grammy za celoživotní přínos.

V posledních letech vyprodávali Kraftwerk přední světové galerie, ostatně jejich produkce si označení „umění“ nepochybně zaslouží. 3D koncert byl poprvé představen ve slavném MoMA v New Yorku, následovala Tate Modern či Opera House v Sydney. Kraftwerk, neboli elektrárna, jsou zkrátka vrcholem zimní koncertní sezóny. Bez diskuze.

Info

Kraftwerk (de)
3. 11. 2015, Forum Karlín, Praha
Vstupné 1290 kč
www.livenation.cz/artist/kraftwerk-tickets
www.kraftwerk.com
www.facebook.com/events/740100879439819/
Foto (c) Kraftwerk facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Benefiční koncert Hudební ofenziva

redakce 07.10.2022

Peníze vytěžené z koncertu poputují na podporu dvou konkrétních jednotek ukrajinské armády bojujících na východě země.

Folk, funk, jazz. Rachot v říjnu.

redakce 07.10.2022

I když hudba je ryze abstraktní umění, Kuroda dokáže své skladby propojit s příběhy, které účinně podkresluje preciznost a naléhavost rytmické linky.

Ultima Ratio Fest aneb odstíny metalové temnoty v Sonu

redakce 05.10.2022

Ultima Ratio Fest 2022 zanedlouho zaplní brněnské Sono do pošmourných odstínů šedi.

Unsane i Jozef van Wissem v Kabinetu múz

redakce 05.10.2022

Legendární americké těžkotonážní trio Unsane je zpět a v plné síle se valí do Evropy. Vrací se také avantgardní skladatel a loutnista Jozef van Wissem.

Proč zažít Sigur Rós živě

redakce 05.10.2022

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě.

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

Rachot nabídne superskupiny

redakce 04.10.2022

Hudba skupiny Kutu je zářivým sledem neustálých proměn, k inspiracím patří pentatonické stupnice, které etiopským melodiím dodávají nezaměnitelný tvar.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace