Zprávy / Pozvánky

Krajina Ró pokřtí Hotel Blázen

Krajina Ró pokřtí Hotel Blázen

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.09.2021

Rok od vydání debutového alba Hotel Blázen se Krajina Ró chystá ke slavnostnímu křtu, který proběhne 8. října v pražském Jazz Docku, hostem i křtitelem bude kapelník Trabandu Jarda Svoboda. Ještě předtím ale vychází videoklip ke skladbě Here I Am – první anglicky zpívané skladbě Michala Němce, éru Jablkoně nevyjímaje.

Zkušený videotvůrce Dušan Krejdl, který natáčel i předchozí klip ke skladbě Zrcadlo, uchopil píseň Drahokam a do všech detailů vypracoval krásný scénář pro slunečný letní klip. Kopce se vlnily, obzory rostly, příroda dýchala a svět byl dobrý a spravedlivý. V té kráse žili muzikanti svou píseň a na všechno dohlížející slunce přitom pomalu vypouštělo červánky. Nakonec se světlo pomalu rozplynulo v tichu a příběh šťastně skončil.

„Když se koncem srpna létu na truc zatáhl a rozpršel i poslední z natáčecích dnů, musel být krásný scénář zapomenut a Drahokam nahradila nesluneční, neletní skladba Here I Am. Sešli jsme se u mě doma a začali improvizovat. Kytarista někde vyhrabal mé prastaré pubertální banjo bez strun a uchýlil se s ním na stůl v kuchyni. Bubeník prozkoumal byt a sestavil novou bicí soupravu: hrníčky, sklenice, kastroly, kameny, starožitný dřevěný pejsek, sádrová soška, to vše na paličkovaném ubrusu. Mlčící zpěvačka se naaranžovala na schody na půdu a do klipu přibrala i dvě kolem se motající koťátka. Basák využil chvíli, kdy nepršelo, ponořil se do zahrady a dělal, že hraje na kontrabas. Já šlapal na rotopedu a otvíral pusu, jakože zpívám. V noci se pak zpěvačka neovládla a vyběhla tančit na náměstí. Sám videotvůrce, zbaven scénáře i jakýchkoli zábran, pobíhal s kamerou a točil a točil,“ říká Michal Němec.

V Krajině Ró se snoubí zkušenost s progresivním mládím. Mezi spoluhráči Michala Němce v Krajině Ró nechybí ani o čtyři desítky let mladší kytarový talent Tomáš Frolík a zpěvačka Anna Břenková. Součástí kapely jsou také zkušení hráči Michael Nosek na bicí a Johnny Judl Jr. na baskytaru. Bez zajímavosti jistě není, že Frolík, Nosek a Judl spolu tvoří powerbluesové trio The Bladderstones. Dohromady přispěli k pestrosti před rokem vydané desky Hotel Blázen, která je plná písničkové křehkosti, bluesrockové dynamiky a místy i punkové drsnosti.

více o albu zde

Info

Krajina Ró + Jarda Svoboda
8. 10. 2021 19:00
Jazz Dock, Praha
Fb událost

foto © Dušan Krejdl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace