Zprávy / Festivalové

Krakovský Unsound na téma Přítomnost

Krakovský Unsound na téma Přítomnost

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.05.2018

Šestnáctá ozvěna DYI podhoubí s celosvětovým dosahem. Ústředním tématem letošního vydání krakovského festivalu Unsound, které se uskuteční v termínu od 7. do 15. října, bude PRESENCE (Přítomnost).

V roce 2013 zakázal Unsound Festival na svých akcích pořizování fotografií i mobilní telefony. Následoval ročník s podtitulkem Surprise, kdy více jak polovina vystupujících nebyla předem oznámena. Cílem podobných akcí bylo přimět návštěvníka vnímat přítomnost. A právě k myšlence přítomnosti se vrací i letošní vydání festivalu. Byť se to může zdát kuriózní, pořaratelům se za těch 5 let vcelku daří odradit návštěvníky od fotografování, namísto plného uměleckého zážitku.


Tématy minulých dvou ročníků byly Flower Power a Future Shock. Co znamená přítomnost ve světě médií, kde může být realita veskrze virtuální, kde je vytvářena umělá inteligence? Jak existovat ve věku sebepoznání, robotických technologií, sběru dat a algoritmů? Na tuto a další otázky se bude snažit letošní Unsound odpovědět. Jako součást Unsound 2018 otevírají organizátoři otevřenou výzvu pro hudebníky, vizuální a zvukové umělce, spisovatele i akademické pracovníky, aby předložili své případné návrhy týkající se tématu PŘÍTOMNOST.

Info

Unsound Festival 2018
7. - 15. 10. 2018
Krakov, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.

Kulturní magazín Uni slaví a naděluje

redakce 24.06.2020

U úplných začátků Uni bylo pár lidí, kteří vydávali samizdatový fanzin „za dvě piva“...