Zprávy / Festivalové

Krakovský Unsound oznamuje další jména

Krakovský Unsound oznamuje další jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.08.2022

Polský festival Unsound proběhne letos od 9. do 16. října a tradičně nabídne to nejlepší z alternativní a elektronické scény. K dříve oznámeným jménům jako jsou Caroline Polachek, Alyona Alyona, Loraine James, Marina Herlop, Lucrecia Dalt nebo Oklou teď pořadatelé přihazují další. Těšit se můžeme na premiérová vystoupení například od dánské Sofie Birch a polského Antonina Nowacka, producentů Kode9 a Slikbacka, hudebnice Kali Malone nebo legendárního Stephena O'Malleyho. Velkou novinkou je i to, že českou scénu bude reprezentovat vítězka loňského ročníku cen Vinyla Ursula Sereghy.

Skvělé představení slibuje také newyorská technopunková úderka Deli Girls, zklidnit se pak můžete například u indonéské dvojice Raja Kirik, která svou tvorbu staví na základech jávských tradic. Slibně zní i nový projekt Expat dvojice Mykki Blanco a Samuela Aceveda, kteří slibují kombinci afroamerické queer diaspory s latinskoamerickými goth a heavymetalovými tradicemi. Jedinečné budou také b2b vystoupení. Proti sobě se premiérově představí velké jméno polské scény VTSS spolu s francouzskou producentkou Crystallmess a zahraje si také hudebnice aya proti kanadské CCL. Tradiční účast labelu Nyege Nyege bude reprezentovat devatenáctiletý tanzanský producent DJ Travella, který se specializuje na jeden z nejrychlejších elektronických žánrů singeli. Dva týdny v Krakově slibují tradičně pestrou paletu zvuků, celý lineup hledejte na webu festivalu!

Info

Unsound
9.-16. 10. 2022
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Nephro studio

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace