Zprávy / Nové desky

Králíček osobně naděluje Best of

Králíček osobně naděluje Best of

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.12.2015

Frontman skupiny Midi Lidi Petr Marek vydává 23. prosince písňové album The Best of Králíček. Pro hudební fajnšmekry žádná novinka: album, obsahující písně, které Petr pod pseudonymem Muzikant Králíček tvořil ve svém domácím DIY studiu od roku 1994, kolovalo a od té doby stále koluje na kazetách, vypalovaných CD a v mp3 a stalo se vpravdě kultovní nahrávkou. V roce 1998 bylo jeho první samizdatové vydání ohodnoceno hudebním publicistou Pavlem Klusákem jako album roku. Nyní poprvé vychází na oficiálním nosiči, a to na dvojvinylu. Popudem k vydání bylo znovuvzkříšení písní v rámci projektu Králíček & Květy, v němž Petr ve spolupráci s kapelou Květy od letošního září hrává v nových úpravách své písničky, které napsal ve dvaceti letech a nikdy s nimi cíleně nekoncertoval. "Nahrával jsem v našem panelákovém bytě ve svém dětském pokoji na starý kazeťák kombinovaný s novým videorekordérem, místo mikrofonu, který jsem neměl, jsem používal sluchátka, do kterých jsem zpíval. V jedné písni je slyšet i soused bouchající do topení, ať už toho nechám."


Petr Marek, který nyní paralelně dokončuje desku s kapelou Midi Lidi, bude navíc svůj srdeční vinylový dárek předvánočně osobně distribuovat: "Výroba vinylu čirou náhodou vyšla na 23. prosince, což je krásné datum pro ty, kteří by rádi desku věnovali buď někomu nebo sobě, a vynikající příležitost přidat k vánočnímu shonu ještě jednu ponožku. A tak mi nezbyde, než první várku pro nejskalnější nadšence, předávat ten den osobně! Čili DIY princip pokračuje a Ježíšek útočí mou rukou!" Tedy kdo touží po osobním Ježíškovi, musí kontaktovat Petra, kdo si počká, může desky objednávat buď na Bandcampu Midi Lidi nebo u domovského Bumbum Satori.

Info

Muzikant Králíček - The Best of Králíček

www.midilidi.bandcamp.com
www.unarclub.cz
www.bumbumsatori.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

February s novým singlem do nové éry

redakce 12.12.2019

Mladá čtveřice na novince přiostřila hlukové pasáže a vydala se vstříc starším i současným postpunkovým vzorům.

Michal Kaščák v novém projektu Drť

redakce 09.12.2019

Mišo Kaščák jako generál StB v novém projektu Mira Tótha Drť. Vydání debutového alba je plánováno na začátek příštího roku.

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.