Zprávy

Králové videa nyní legálně online

Králové videa nyní legálně online

redakce | Zprávy | 20.02.2021

Králové videa, úspěšný česko-slovenský dokument, jehož cestu po kinech zastavil nouzový stav, se konečně vrací, a to v rámci osmi exkluzivních online projekcí ve virtuálním kinosále Edisonline. Zde nás v druhé polovině února v osmi večerech čeká příběh o tom, jak několik lidí riskovalo, aby z ciziny dovezlo novou kulturu a nové filmy, aby je zprostředkovali a šířili mezi českými obyvateli.

Dokument oblíbený jak u diváků, tak u kritiky, nás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce. Tvůrci dohledali mnoho dabérů, pirátů, distributorů, kteří nabízejí svůj pohled a své zážitky z dob rychlodabingu a nelegálního převážení videokazet a jejich distribuci v Česku i na Slovensku. Kromě rozhovorů a příběhů je film doplněn zábavnými ukázkami s legendárními překlady jak názvů filmů, tak samotného textu. Film tak nabízí mnoho historek, vtipných i těch vážnějších, u kterých divák, který dobu zažil, nostalgicky zavzpomíná, těm mladším zábavnou formou přiblíží dobu, kdy jejich rodiče neměli jinou možnost se na zahraniční filmy podívat.

Králové videa se tak příští dva týdny vždy ve 20:00 od čtvrtku do neděle objeví ve virtuálním kinosále videotéky Edisonline. „Jelikož jsme dostávali mnoho podnětů od diváků a fanoušků, že film nestihli v kinech, rozhodli jsme se jej na osm večerů promítnout v našem virtuálním kinosále. Tím divákům simulujeme návštěvu kina, ale z pohodlí jejich domova. Od 18. do 22. a od 25. do 28. února nás tak vždy v osm večer čeká online promítání Králů videa. Film nepůjde zastavit a přetočit a bude dostupný pouze v ten čas,“ popisuje princip virtuálního kinosálu kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

Úspěšnost dokumentu dokládají pozitivní recenze, ale také nominace na dvě prestižní ceny – Ceny české filmové kritiky a Trilobit či cena diváků na slovenském festivalu Cinematik.

Info

Králové videa online
web projektu

foto © web filmu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

První klip Hrubé Hudby vzdává hold Horňácku

redakce 09.04.2021

Natáčelo se na Horňácku, odkud vyvěrá samotná podstata hudebního projektu Hrubá Hudba autorského dua Hradil – Mička.

Pkrek s triphopovým singlem

redakce 09.04.2021

Producent použil tvrdé bicie a hororové zvuky, ktoré vytvoril hlavne na experimentálnych nástrojoch, ktoré má z Talianska.

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Nauzea Orchestra má nový klip

redakce 07.04.2021

Po singlu Maso přichází Nauzea Orchestra s klipem ke skladbě Ministryně, v němž si pohrává s „laibachovskou“ poetikou po ústecku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace