Zprávy

Králové videa nyní legálně online

Králové videa nyní legálně online

redakce | Zprávy | 20.02.2021

Králové videa, úspěšný česko-slovenský dokument, jehož cestu po kinech zastavil nouzový stav, se konečně vrací, a to v rámci osmi exkluzivních online projekcí ve virtuálním kinosále Edisonline. Zde nás v druhé polovině února v osmi večerech čeká příběh o tom, jak několik lidí riskovalo, aby z ciziny dovezlo novou kulturu a nové filmy, aby je zprostředkovali a šířili mezi českými obyvateli.

Dokument oblíbený jak u diváků, tak u kritiky, nás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce. Tvůrci dohledali mnoho dabérů, pirátů, distributorů, kteří nabízejí svůj pohled a své zážitky z dob rychlodabingu a nelegálního převážení videokazet a jejich distribuci v Česku i na Slovensku. Kromě rozhovorů a příběhů je film doplněn zábavnými ukázkami s legendárními překlady jak názvů filmů, tak samotného textu. Film tak nabízí mnoho historek, vtipných i těch vážnějších, u kterých divák, který dobu zažil, nostalgicky zavzpomíná, těm mladším zábavnou formou přiblíží dobu, kdy jejich rodiče neměli jinou možnost se na zahraniční filmy podívat.

Králové videa se tak příští dva týdny vždy ve 20:00 od čtvrtku do neděle objeví ve virtuálním kinosále videotéky Edisonline. „Jelikož jsme dostávali mnoho podnětů od diváků a fanoušků, že film nestihli v kinech, rozhodli jsme se jej na osm večerů promítnout v našem virtuálním kinosále. Tím divákům simulujeme návštěvu kina, ale z pohodlí jejich domova. Od 18. do 22. a od 25. do 28. února nás tak vždy v osm večer čeká online promítání Králů videa. Film nepůjde zastavit a přetočit a bude dostupný pouze v ten čas,“ popisuje princip virtuálního kinosálu kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

Úspěšnost dokumentu dokládají pozitivní recenze, ale také nominace na dvě prestižní ceny – Ceny české filmové kritiky a Trilobit či cena diváků na slovenském festivalu Cinematik.

Info

Králové videa online
web projektu

foto © web filmu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace