Zprávy / Pozvánky

Kratochvíle V kruhu

Kratochvíle V kruhu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.08.2017

Divadlo Continuo připravuje od 4. července spolu s dvacítkou umělců z 12 zemí Evropy a zámoří site specific projekt Kratochvílení 2017. Po 10 letech se soubor vrací do zahrad zámku Kratochvíle. Tématem připravované inscenace, která vzniká stejně jako ve všech předešlých letech speciálně a pouze pro vybraný prostor, je jeden ze základních myšlenkových sporů naší západní civilizace – koncept utopie a dystopie. Otázka, jak a zda vůbec lze ideálně a spravedlivě organizovat lidskou společnost, jež se prolíná historií západní civilizace od jejího počátku.

Výchozí inspirací pro vznik inscenace V kruhu se stal model zámku Kratochvíle, jehož prostor odpovídá renesanční představě utopického modelu, jakési oázy – parafráze bezstarostné (kratochvilné) rajské zahrady obehnané zdí uprostřed divoké krajiny a chaosu lidského hemžení. Tento utopický model je v připravované inscenaci konfrontován s obrazy současné evropské společnosti a aktuálními otázkami jejího směřování.

Téměř dvouhodinová inscenace se odehraje výlučně na hladině 400 metrů dlouhého vodního kanálu, který obklopuje renesanční vilu. Pro tento účel vznikají na vodě speciální konstrukce, které umožní divákům sledovat divadelní akci odehrávající se na hladině i na dně vodního příkopu“, vysvětluje Pavel Štourač, umělecký vedoucí souboru.

Stejně tak mohou diváci očekávat jedinečnou vizuální poetiku Continua, která tento soubor proslavila a která se v letech 1997 – 2006 rozvíjela právě na Kratochvíli v rámci projektu Kratochvílení a následně během dalších deseti let, kdy soubor pracoval v netradičních nedivadelních prostorách (hladina rybníka Otrhanec v Malovicích, okolní krajina, staré továrny, sklepení písecké Sladovny, či v jedoucím vlaku lokální tratě Netolice – Malovice).

Divadlo Continuo je mezinárodní divadelní soubor založený v roce 1992, jehož práci je prakticky nemožné žánrově zařadit. Ve svých projektech propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku a jedinečnost jednotlivých inscenací.

Inscenaci V kruhu, která vzniká pod režijním vedením Pavla Štourače, bude provázet živá hudba pod taktovkou Elii Morettiho, člena Divadla Continuo. Scénografie a výtvarné řešení inscenace vzniká pod vedením Heleny Štouračové. Na inscenaci dále spolupracovala Julia Ulehla, americká zpěvačka a etnomuzikoložka.

Info

Kratochvílení 2017: V kruhu/ In The Circle
3.-14.8. 2017, Zámek Kratochvíle, Netolice
www.continuo.cz

foto © Karel Fořt

Vstupenky v předprodeji v síti GoOut: 330,- / snížené 250,-
(děti 10+, studenti, důchodci, ZTP) na místě: 380,- / snížené 300,-
Děti do 10 let mají vstup zdarma.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace