Zprávy

Kreaton hledá 4x4 producenty

Kreaton hledá 4x4 producenty

redakce | Zprávy | 20.10.2015

Zúčastněte se soutěže 4x4. 16 nových talentů vyberou spolu s Mary C Martin Tvrdý, Nineteez, Karaoke Tundra, NobodyListen a Radimo.

Už DJ Shadow, DJ Krush nebo J Dilla a RZA dokázali, že hiphopové beaty mohou stát samy o sobě a nemusí být pouhými podklady neboli instrumentálkami. Hiphopový beatmaking má dost dlouhou historii, jednotlivé etapy byly vždy ovlivněny dostupnými nástroji, samplery, drum machines a dnes počítači a midi controllery.

Ale práce producentů rozhodně není jen o čtyřčtvrťovém rytmu, stříhání, lepení a následném spouštění. Je tu celá řada producentů ovlivněných hip hopem, kteří se pouští do daleko zajímavějších zvukových i rytmických experimentů a jejichž tvorba bývá propracovanou kompozicí. Dříve se spíše okrajovému žánru instrumentálního experimentálního hip hopu říkalo "Leftfield", dnes se pole rozrostlo na celou scénu beatmakerů se svými nezávislými labely. Poslední Scénu s Mary C o inovativních beatmakerech si poslechněte zde.


Předchozí výzva Kreaton Universum, ze které vznikla kompilace, oslavovala tradiční techniku samplování, nyní se organizátoři chtějí dostat dál, ukázat další způsoby tvorby, popularizovat beatmaking a představit nové talenty české scény. Tentokrát budou hledat 4 x 4 producenty.

Od října bude tedy Kreaton spouštět novou rubriku, ve které se vybraní producenti představí. Výsledných 16 producentů bude mít prostor ON AIR na Scéně s Mary C, bude mít profil na webu Kreatonu a jejich track se dostane na kompilaci. Připravuje se také klubový showcase. Svou hudbu můžete ve formě webových odkazů posílat do 9. listopadu na maryc@seznam.cz. Finalisty vybere porota složená z producentů, které ze Scény s Mary C a Kreatonu dobře znáte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace