Zprávy

Kreaton hledá 4x4 producenty

Kreaton hledá 4x4 producenty

redakce | Zprávy | 20.10.2015

Zúčastněte se soutěže 4x4. 16 nových talentů vyberou spolu s Mary C Martin Tvrdý, Nineteez, Karaoke Tundra, NobodyListen a Radimo.

Už DJ Shadow, DJ Krush nebo J Dilla a RZA dokázali, že hiphopové beaty mohou stát samy o sobě a nemusí být pouhými podklady neboli instrumentálkami. Hiphopový beatmaking má dost dlouhou historii, jednotlivé etapy byly vždy ovlivněny dostupnými nástroji, samplery, drum machines a dnes počítači a midi controllery.

Ale práce producentů rozhodně není jen o čtyřčtvrťovém rytmu, stříhání, lepení a následném spouštění. Je tu celá řada producentů ovlivněných hip hopem, kteří se pouští do daleko zajímavějších zvukových i rytmických experimentů a jejichž tvorba bývá propracovanou kompozicí. Dříve se spíše okrajovému žánru instrumentálního experimentálního hip hopu říkalo "Leftfield", dnes se pole rozrostlo na celou scénu beatmakerů se svými nezávislými labely. Poslední Scénu s Mary C o inovativních beatmakerech si poslechněte zde.


Předchozí výzva Kreaton Universum, ze které vznikla kompilace, oslavovala tradiční techniku samplování, nyní se organizátoři chtějí dostat dál, ukázat další způsoby tvorby, popularizovat beatmaking a představit nové talenty české scény. Tentokrát budou hledat 4 x 4 producenty.

Od října bude tedy Kreaton spouštět novou rubriku, ve které se vybraní producenti představí. Výsledných 16 producentů bude mít prostor ON AIR na Scéně s Mary C, bude mít profil na webu Kreatonu a jejich track se dostane na kompilaci. Připravuje se také klubový showcase. Svou hudbu můžete ve formě webových odkazů posílat do 9. listopadu na maryc@seznam.cz. Finalisty vybere porota složená z producentů, které ze Scény s Mary C a Kreatonu dobře znáte.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Parkbouda opět oživí městský park

redakce 18.06.2021

Opět po roce v městském parku vznikne netradiční místo setkávání - místních i turistů, studentů i seniorů, lidí z měst i ze šumavských hvozdů.

Hradecký slunovrat to nevzdal

redakce 18.06.2021

Pojďte si vychutnat návrat k normálnímu životu v nádherném prostředí hradeckého zámku uprostřed Hradecké slunovratu.

Beseda přiveze Black Country, New Road

redakce 17.06.2021

Jedna z aktuálně nejoriginálnějších kapel se v Tasově u Veselí nad Moravou objeví po boku svých ostrovních kolegů Snapped Ankles či belgických Flying Horseman.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Obscene Extreme se řítí na Bojiště

redakce 17.06.2021

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Žižkovská noc podesáté

redakce 16.06.2021

U příležitosti obnoveného předprodeje to máme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů.

Proběhne elektronický Hotspot a mini festival Czech Music Crossroads

redakce 16.06.2021

Czech Music Crossroads uvedou například Radka Baboráka, Bratry Orffy, Beatu Hlavenkovou nebo Clarinet Factory.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace