Zprávy / Pozvánky

Kreaton Sound Chat aneb živá diskuze o hudbě

Kreaton Sound Chat aneb živá diskuze o hudbě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2015

Kreaton, Radio Wave a České centrum Praha uvádí sérii diskusí o hudbě, její tvorbě, vnímání, roli ve společnosti, šíření a organizování s mezinárodním přesahem.

Moderátorka a tvůrkyně pořadu Scéna s MaryC (dříve Kruton) na Radiu Wave letos nastartovala společně s Martinem Hůlou alias Bonusem hudebně edukativní platformu Kreaton. Jednou za dva týdny představují v rámci pořadu Scéna s MaryC novinky z oblasti hudebních nástrojů, hardwaru i softwaru a diskutují o tématech ze zákulisí hudebního byznysu. ON AIR proběhly diskuse o crowdfundingu nebo autorských právech a českých hudebních vydavatelstvích.

Nyní se budete moci setkat s MaryC, jedním hudebním tématem a několika hosty z Čech i ze zahraničí pravidelně jednou za měsíc v prostorách Českého centra. Jak se tvoří hudební scéna? Jak vnímáme hudbu? Jak se o ní píše? Jak se hudba propaguje a jak se prodává?

Hudební scénu netvoří pouze hudebníci, ale také mnoho hudebních profesionálů, kteří se zabývají její propagací, šířením, vydáváním a jiným organizováním. Diskusní večery Kreaton Sound Chat představí především ty další hudební profesionály, kteří nejsou tolik slyšet ani vidět.

Již třetí rok se na české scéně udělují alternativní hudební ceny Apollo a Vinyla. Co se od nich očekávalo? Přinesly změnu? Proměnil se díky nim obsah označení pop? Jaká by měla být role hudebních cen? Dá se vůbec hudba takto posuzovat? Kdo by měl ceny udělovat? Hudební kritici? A jaká je vlastně jejich současná role? Jak se vyvíjí Andělé a co posluchačské ankety?

Info

Kreaton Sound Chat
26. 2. 2015 18:30
České centrum, Praha

www.facebook.com/events/755591031192006
www.facebook.com/Kreaton
www.facebook.com/ccpraha

foto (c) Jiří Šeda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace