Zprávy / Pozvánky

Kreaton Sound Chat: hudba a obraz

Kreaton Sound Chat: hudba a obraz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.09.2015

Série diskuzí Kreaton Sound Chat hudební publicistky a redaktorky Radia Wave Marie Čtveráčkové alias Mary C ve spolupráci s Českým centrem Praha pokračuje i v druhé polovině roku. Od září do prosince 2015 představí Mary C tato témata: Hudba a obraz, Výrobci hudebních nástrojů, Export české hudby, Hudba a marketing.

V rámci první podzimní diskuze se podíváte na hudbu skrze videoklip a navážete plynule na sérii promítaček Videohall v Containalu. Na téma Hudba a obraz o tom, jak se hudba vizualizuje, co je třeba k natáčení videoklipu, jsou hudebníci dobrými herci, jaký význam má klip při propagaci hudby a jak se pracuje s hudbou v dokumentu, budou diskutovat JQr - režisér a dokumentarista, spolupracoval na dokumentárních pořadech Kmeny, Queer nebo 13. komnata. Je autorem klipů pro Toxique, Vypsanou fixu nebo Kyklos Galaktikos, Štěpán "FOK" Vodrážka - reklamní, klipový a dokumentární režisér, spolupracoval na dokumentárním cyklu Kmeny, natočil klipy pro Tata Bojs, Never Sol, Tvrdý/Havelka, Vladimíra 518 a další.

Hudební scénu netvoří pouze hudebníci, ale také mnoho hudebních profesionálů, kteří se zabývají její propagací, šířením, vydáváním a jiným organizováním. Diskuzní večery Kreaton Sound Chat představí především ty další hudební profesionály, kteří nejsou tolik slyšet ani vidět.

U příležitosti zahájení další série hudebních diskuzí vydává Kreaton v září také kompilaci českých indie projektů CZECH TAPE part 1, kterou sestavil mladý český písničář Jéčko. Sto kusů kazet s ním odcestuje na jeho první americké turné. "Často se mě v zahraničí ptali, jak zní česká scéna. Nevěděl jsem, jak odpovědět a tak jsem dal dohromady tuto kompilaci současných českých indie projektů, které jsem si oblíbil. Je to sice jen malý kousek české scény, ale věřím, že to zahraničním posluchačům, které potkám na svém turné pomůže, aby si udělali aspoň nějaký obrázek".

Info

Kreaton Sound Chat VI
Hudba a obraz
30. 9. 2015 18:30
České centrum Praha

www.facebook.com/events/410709269122228
www.facebook.com/Kreaton
www.facebook.com/ccpraha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace