Zprávy / Pozvánky

Křik a emotivní hardcore s Aviator

Křik a emotivní hardcore s Aviator

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.03.2016

Sobotní večírek potěší zejména fanoušky emotivního hardcoru, postblacku či screama. Až z Bostonu za námi přijedou Aviator a podium Divadla Podlampou budou sdílet společně s lokálními stárs Nic a solo projektem bubeníka z Aviator Thereafter.

Aviator se dali dohromady v roce 2009 ve hlavním městě hardcoru – Bostonu. Makali hlavně na písničkách a prakticky neřešili nic jinýho. Propagace? Na co. Nechali za sebe mluvit pouze hudbu a nijak víc to nehrotili. Sami sebe zařadili do škatulky progresivní hardcore, ale pokud si poslechnete jejich novější věci sami uslyšíte, že se dostali trochu někam jinam. Více se začali zaměřovat na emocionální rozměr než, aby to prostě mělo koule a rozhodli se určitě dobře. Nejvíce je to vidět nad jejich, kritiky ceněném, prvním dlouhohrajícím albu Head in the Clouds, Hands in the Dirt, který se může směle srovnávat s mnohem známějšími kousky od Touché Amoré, Pianos Become The Teeth, Frameworks, Caravels, La Dispute a dalšími. Emo-hardcore světový extratřídy.


Nic, alias kapelu beze jména či černý obdelníky není třeba příliš představovat, tak alespoň slovy kapely samotné: "Začali jsme hrát na konci roku 2011 a první koncerty jsme odehráli na přelomu března a dubna 2012. Hrajeme mix black metalu, posthardcoru a screama s prvky ambientu. Aktuální texty pojedávají o soukromých pocitech a problémech některých z nás a jsou seřazeny do čtyř částí (songů) aktuálního setu (ten se již samozřejmě rozšířil i na další, pozn. MB). Někteří z nás hráli, nebo ještě hrají v kapelách jako Barell, Owls are not what they seem, Demoralyzer, Taras Bullba nebo v noisových projektech Be aching to see a K-lxm."


Thereafter je solo projekt bubeníka Aviator, který se předvede na rozjezd celého večera.

Info

Místní Borci uvádějí:
Aviator (us) + Nic
Support: Thereafter (us)
12. 3. 2016 20:00
Divadlo Pod lampou, Plzeň

www.facebook.com/events/447329512137626
www.aviatorma.bandcamp.com
www.facebook.com/Divadlo-Pod-lampou
www.facebook.com/MistniBorci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Budoucnost math-metalu Frontierer rozseká Prahu

redakce 24.06.2019

"Frontierer jsou zřejmě nejtvrdší a nejšpinavější kapela, která následuje odkaz The Dillinger Escape Plan." A v půli července přijede rozsekat Prahu na třísky.

Subtilní svět Cigarettes After Sex na podzim v Praze

redakce 23.06.2019

Cigarettes After Sex se stylizují do černobílé a jejich písně na youtube zpravidla nedoprovází hudební videa. S chystanou druhou deskou se v listopadu vrací do pražského Roxy.

Ariadne s exkluzivními předskokany

redakce 21.06.2019

Čelní srážka liturgických zpěvů a elektronických experimentů? Ariadne pojí sakrální tradice s nestálou postmodernou.

Prague Headphone Festival v Punctu

redakce 21.06.2019

Koncept koncertu recipovaného prostřednictvím sluchátek je inspirovaný konceptem Le Placard, se kterým přišel Erik Minkkinen.

Fléda chystá GusGus, Hooverphonic, De Staat nebo Kompromat

redakce 21.06.2019

Zveřejnění dlouho utajovaného obsahu Vitalicova šuplíku budou v listopadu předcházet koncerty různých žánrů z mnoha koutů světa.

Mezipatra zakládají vlastní distribuční značku

redakce 20.06.2019

Spolek Mezipatra rozšířil svou činnost o distribuční značku Queer Kino. Nabídne kinům festivalový hit Zatoulaný a Matthias et Maxime.

Freak Power se vrací do Prahy

redakce 20.06.2019

Těšit se můžete na průřez celou tvorbou kapely, nebudou chybět ani největší hity z dob spolupráce s Fatboy Slimem.

Earth do podzimní Prahy

redakce 19.06.2019

Není moc současných kapel, které obklopuje podobně silná aura výjimečnosti. Earth se po dlouhých sedmi letech vracejí.

Radlická kulturní sportovna na Smíchově zase žije

redakce 19.06.2019

Dva a čtvrt roku. Tak dlouho čekali všichni příznivci legendární Radlické kulturní sportovny na pražském Smíchově na její znovuotevření.

Famózní Pile se představí v Praze

redakce 18.06.2019

Pile nikdy nebudou kapelou, která by vyprodávala velké kluby a o to jim ani nejde. Plný Les lidí by si však rozhodně zasloužili.