Zprávy / Nové desky

Kruh Floexe a Toma Hodge se uzavřel

Kruh Floexe a Toma Hodge se uzavřel

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.12.2018

Česko-britská skladatelská dvojice Floex a Tom Hodge svou unikátní show s virtuálním orchestrem okouzlili nejen Českou republiku a Slovensko, ale také Moskvu a Petrohrad. Impozantní zážitek pak zažili návštěvníci jejich vystoupení v londýnské Queen Elizabeth Hall. Řada z nich byla přesvědčená, že koncert probíhá s kompletním Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Právě se SOČRem dvojice své album A Portrait of John Doe, aktuálně nominované na album roku v cenách české hudební kritiky Apollo 2018, původně natočila. A nyní vychází čtyřskladbové EP obsahující živý záznam ze společného vystoupení, které je ve srovnání s albem v řadě ohledů odlišné.

Nezaměnitelnou energii má ovšem i vystoupení se skutečným Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, které se uskutečnilo v září 2017 přímo ve Studiu 1 Českého rozhlasu. Patrně nejzajímavější skladbou z EP John Doe Arise (Live in Prague)’ feat. Prague Radio Symphony Orchestra je hned první skladba, titulní John Doe Arise. „Když jsme s Tomem dělali společnou desku, snažili jsme se uchovat její instrumentální ráz. I když se na albu A Portrait Of John Doe hlas objeví, přemýšleli jsme o něm spíš jako o dalším hudebním nástroji. John Doe Arise je proto na desce víceméně instrumentální skladbou. Až koncert nám umožnil ji představit v její původní podobě, tj. jako písničku,“ říká Floex. Kromě této skladby ještě EP obsahuje rovněž skladby Machines Are Dancing, Prelude a Wednesday (Is the New Friday).

EP John Doe Arise (Live in Prague)’ feat. Prague Radio Symphony Orchestra vyšlo 4. prosince u labelu Mercury KX (Decca Classics/Universal). Ve srovnání s deskou A Portrait of John Doe, považovanou za jednu z nejlepších nahrávek kombinujících soudobou vážnou a filmovou hudbu s elektronikou (vyšla 29. června 2018 u téhož vydavatelství), je zde daleko větší důraz kladen na orchestr. Tomu Floex a Tom Hodge připsali dvojnásobné množství partů a současně se daleko více přiklonili k akustičtějšímu zvuku. Například u perkusí se veškeré původně elektronické zvuky pokusili přepsat do pětičlenné rytmické sekce.

Info

Floex & Tom Hodge
fb interpreta

Foto © Luba Mrkvica

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.

Třetí deska noise-popařů The Sweet Release of Death je na světě

redakce 10.10.2019

Jako strom o třech větvích, každá tvrdohlavě se plazící za jinými impulzy, ale ukotvená stejným kmenem i kořenem. The Sweet Release Of Death poílají do světa třetí LP.

Echoofmyvoice uvádí debutový singl

redakce 10.10.2019

Bohuš Michalko, zpěvák inde rockových Teskohippies, představil debutový singl Light Years Away nového projektu Echoofmyvoice.

Fausto Mercier vydává u Genot Centre

redakce 07.10.2019

Fullscreen od Fausto Mercier je hluboce pohlcující celiství zážitek. Neustávající nálet řezavých beatů u Genot Centre.

Živé Kvety vydávají jedenácté album

redakce 06.10.2019

Bratislavská kapela Živé Kvety dokončila v pořadí jedenáctou studiovou desku Salto na rozlúčku. Uvádí ji novým klipem.

Please the Trees mají nový singl

redakce 02.10.2019

Jako bonus track se záznamem koncertu Toyen najdete cover verzi skladby Lucky Tearss v podání Please the Trees.

Beps'n'Johnnies představují Witch

redakce 01.10.2019

Na začátku ledna vydá původně blanenská kapela Beps'n'Johnnies debutovou desku Bare Bones. Předchází ji první singl Witch.