Zprávy / Nové desky

Kruh Floexe a Toma Hodge se uzavřel

Kruh Floexe a Toma Hodge se uzavřel

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.12.2018

Česko-britská skladatelská dvojice Floex a Tom Hodge svou unikátní show s virtuálním orchestrem okouzlili nejen Českou republiku a Slovensko, ale také Moskvu a Petrohrad. Impozantní zážitek pak zažili návštěvníci jejich vystoupení v londýnské Queen Elizabeth Hall. Řada z nich byla přesvědčená, že koncert probíhá s kompletním Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Právě se SOČRem dvojice své album A Portrait of John Doe, aktuálně nominované na album roku v cenách české hudební kritiky Apollo 2018, původně natočila. A nyní vychází čtyřskladbové EP obsahující živý záznam ze společného vystoupení, které je ve srovnání s albem v řadě ohledů odlišné.

Nezaměnitelnou energii má ovšem i vystoupení se skutečným Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, které se uskutečnilo v září 2017 přímo ve Studiu 1 Českého rozhlasu. Patrně nejzajímavější skladbou z EP John Doe Arise (Live in Prague)’ feat. Prague Radio Symphony Orchestra je hned první skladba, titulní John Doe Arise. „Když jsme s Tomem dělali společnou desku, snažili jsme se uchovat její instrumentální ráz. I když se na albu A Portrait Of John Doe hlas objeví, přemýšleli jsme o něm spíš jako o dalším hudebním nástroji. John Doe Arise je proto na desce víceméně instrumentální skladbou. Až koncert nám umožnil ji představit v její původní podobě, tj. jako písničku,“ říká Floex. Kromě této skladby ještě EP obsahuje rovněž skladby Machines Are Dancing, Prelude a Wednesday (Is the New Friday).

EP John Doe Arise (Live in Prague)’ feat. Prague Radio Symphony Orchestra vyšlo 4. prosince u labelu Mercury KX (Decca Classics/Universal). Ve srovnání s deskou A Portrait of John Doe, považovanou za jednu z nejlepších nahrávek kombinujících soudobou vážnou a filmovou hudbu s elektronikou (vyšla 29. června 2018 u téhož vydavatelství), je zde daleko větší důraz kladen na orchestr. Tomu Floex a Tom Hodge připsali dvojnásobné množství partů a současně se daleko více přiklonili k akustičtějšímu zvuku. Například u perkusí se veškeré původně elektronické zvuky pokusili přepsat do pětičlenné rytmické sekce.

Info

Floex & Tom Hodge
fb interpreta

Foto © Luba Mrkvica

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.

Nightlines predstavuje singel a klip Pohľady z nového albumu

redakce 10.05.2020

Klip predstavuje metaforickú cestu za archetypickou ženou, ktorá je zároveň mýtickým a nejasným cieľom, ktorý v klipe v závere symbolizuje svetlo v temnom lese.