Zprávy / Festivalové

Kuebiko fest vol. 1

Kuebiko fest vol. 1

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.03.2022

Pardubický Klub 29 - malá scéna Divadla 29 pořádá u příležitosti nedožitých 37. narozenin svého kolegy a kamaráda Jakuba Slováčka bohatou vzpomínkovou akci. Ta bude zahrnovat výstavu fotografií Anny Baštýřové (Full Moon) a koncert kapel Tribe-J, Buňka, Massola a Ether kolektiv.

Tribe-J je těžko jednoznačně zaškatulkovat. Tato instrumentální nakládačka hraje mathrockový experiment říznutý jazzem i balkánem, občas s prvky taneční hudby. Buňka je hudební projekt dvou kopanických samorostů. Prostřednictvím několika nástrojů (saxofon, klarinet, kytara, violoncello...) vytváří improvizované zvukové obrazy, plochy a linky. Každé jejich vystoupení je unikátní a originální, tvořené přímo na místě s ohledem na aktuální prostor.


Massola už několik let podává důkaz o tom, že jazz a grindcore si můžou báječně rozumět. Kapela se navíc rozhodně neomezuje již zmíněnými žánry. Jejich bicí a saxofon v poslední době doplňuje i hlukař Zdeněk z uskupení Zabloudil. Jejich koncerty sice většinou trvají jenom 10-15 minut, ale pamatovat si je budete ještě dlouho. Ether kolektiv pracuje primárně s thereminem. Tento nástroj sice není v české kotlině hojně používaný, ale svoji pozornost si jistě zaslouží. V minulosti byl používaný hlavně při tvorbě filmové hudby, ale Ether kolektiv používá thereminy na výpravy do hlubin i výšin zvukového pole.

Info

Kuebiko fest vol. 1
9. 4. 2022 18:30
Klub 29 - malá scéna Divadla 29, Pardubice
Fb událost

foto © Michal Kobrle

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace