Zprávy / Pozvánky

Kulturní infuze - benefiční koncert pro Ukrajinu

Kulturní infuze - benefiční koncert pro Ukrajinu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2022

V neděli 27. února od 17:00 pořádá spolek Podtvrzí a Čítárna Unijazz v Lucerna Music Baru velký benefiční koncert na podporu Ukrajiny. Bez nároku na honorář přislíbily svou účast kapely Ventolin, Bert & Friends, Madhouse Express, Vepřové komety, Adrian T. Bell a Marcel Gidote's Holy Crab.

Celý výdělek z akce poputuje na transparentní účet Červeného kříže, který jistě spolehlivě finanční prostředky doručí do míst, kde jsou v současné situaci nejvíce potřebné. Doufáme, že tímto malým činem alespoň trochu pomůžeme lidem na Ukrajině nejen skrze finanční podporu, díky které je humanitární pomoc možná, ale případně také skrze zvýšení povědomí o graviditě a naléhavosti současné situace. Je tedy automatické, že touto akcí postup a chování Vladimira Putina kategoricky odmítáme a držíme se i nadále víry, že se mezinárodní společenství navzdory svým neshodám a individuálním zájmům spojí. Tato forma agrese a absolutní ignorace vůči svrchované suverenitě národního státu je v 21. století nepřijatelná.

Současně jsme rádi, že i naši ostatní kolegové z kulturního a neziskového sektoru organizují akce odmítající agresi a rozpoutání války Vladimírem Putinem. V suverenitě je síla a je zásadní demonstrovat, že občanská společnost po celém světě umí prokázat sílu a morální integritu (nejen) v případě nejvyšší nouze. Chceme na východní frontě klid.

Info

Kulturní Infuze
27. 2. 2022 17:00
Lucerna Msic Bar, Praha
fb event

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace