Zprávy / Festivalové

Kulturní ozdravení v Mariánských Lázních

Kulturní ozdravení v Mariánských Lázních

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2020

Multižánrový festival KOK, neboli Kulturně ozdravná kúra, se letos v Mariánských Lázních nakonec dočká dalšího ročníku. K tomu, aby byl realizován, potřebují pořadatelé udělat pár úprav levého křídla kolonády Ferdinandova pramene. Pročež spouštějí crowdfungindový projekt na portále Hithit.com.

„Mariánské Lázně, park, kolonáda. Místo, které ještě před pár desítkami let pumpovalo energii do celého města. Pak ale jako když utne a zůstala jen krásná stavba s pramenem uvnitř, ale bez života. Vnitřek chátral a my chodili několik let okolo a snili o tom, že si tohle parádní místo jednoho dne najde cestu zpátky, ke své podstatě,“ prohlašuje Švihák, tedy dobrovolný spolek, který ve městě pořádá série PechaKucha Night, pravidelné cyklojízdy, novoroční setkání, koncertů a další kratochvíle. „A pak se to stalo. Přišel rok 2014 a nám se podařilo získat na léto levé křídlo Ferdinandova pramene a uspořádat tu měsíční multižánrový festival Big KOK, tedy Kulturní ozdravnou kůru. Prostor jsme využili jako kafebar, koncertní sál, taneční parket a galerii. Prostor to byl kouzelný, nezvyklý a impozantní. Akce měla velký úspěch a z původně plánovaného festivalu se stal několikaměsíční happening. Od té doby na Ferdinandce pravidelně organizujeme různé akce. Sídlí tu doprovodná hudební scéna Marienbad Film Festivalu a chceme toho mnohem víc!“

Letos může Švihák provozovat Ferdinandku celé léto, ovšem nutných je několik úprav. Protože se kavárna špatně provozuje s křivou, chátrající podlahou a bez vody, chtějí do toho doslovně i obrazně šlápnout, otázka je, jak to celé financovat. Podpora prostřednictvím crowdfungindového projektu je jasná volba, neboť plány jsou nemalé: „Kulturní ozdravení v sobě ponese několik samostatných festivalů. Můžete se těšit třeba na knižní festival Knihex, který plánujeme letos úplně poprvé. Nebo taky na už tradiční platformu Full Moon Forum ve spolupráci s hudebním magazínem Full Moon, a to dokonce dvakrát. Pod širým nebem si také pravidelně užijeme filmové projekce a večer PechaKucha Night. To celé zahájí tradiční festival KOK, tedy Kulturní Ozdravná Kůra, a to už v pátek 3. 7. 2020.“

Info

Kulturně ozdravná kúra
3. 7. 2020
Mariánské Lázně
hithit projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace