Zprávy / Pozvánky

Kytarista Dan Boeckner se vrací do Prahy s novou kapelou Operators

Kytarista Dan Boeckner se vrací do Prahy s novou kapelou Operators

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.11.2014

Montrealský kytarista, zpěvák a showman Dan Boeckner, který se v Česku objevil hned několikrát se svými předchozími kapelami Handsome Furs a Wolf Parade, se po několika letech vrací do Prazy s úplně novou kapelou Operators. Tu společně s ním tvoří bubeník Sam Brown (New Bomb Turks, Divine Fits) a makedonská multiinstrumentalistka, která si říká Devojka.

Když v roce 2012 do té doby ukázkový rockový páreček Handsome Furs ohlásil zrušení evropského turné a krátce na to také rozpad, bylo to určitě zklamání pro celou řadu fanoušků po celém světě. Tahle energická manželská dvojice několik let dost přesvědčivě dokazovala naživo (včetně prvního Creepy Teepee festivalu) i na celkem na 3 dlouhohrajících albech, že je možné být hudebně invenční a po všech stránkách sexy, i když jste tzv. pod čepcem.

Dan Boeckner se po rozchodu s Alexey napnul k novému projektu Divine Fits, což je úspěná rocková supergroup, kde se o frontmanství dělí rovným dílem s nikým jiným než s Brittem Danielem ze Spoon. Souběžně ale nastartoval i tanečnější projekt Operators. S těmi vydal před pár týdny debutové pětiskladbové EP na kazetě a v elektronické verzi, přičemž vydání už nahraného řadového alba je na spadnutí.


Operators do velké míry navazují na zvuk Handsome Furs, který propojoval Boecknerův rockový projev a springsteenovské písničkářství s elektronikou. Prostor pro jeho frontmanství je ale v dobrém slova smyslu v popových Operators ještě výraznější - občas úplně odloží kytaru, a kapela se nijak netají tím, že za nejlepší koncerty považuje ty, které se promění v rozjetou taneční párty. "Fugazi meets Depeche Mode" je jedna z visaček, kterou si Operators vysloužili od recenzentů. Veškerou hudbu hrají živě, na čemž si zejména Boeckner, dodnes věrný svým kořenům v hardcoreové scéně, zakládá.

Po úspěšném společném US tour s Future Islands vyrážejí na svojí krátičkou evropskou šňůru. Koncert na strahovské Sedmičce je 1 z pouhých 7 jejích zastávek v Evropě! Nenechte si tak ujít exkluzivní příležitost vidět tuhle zcela čerstvou kapelu v akci. Předskočí zdejší indierocková parta **We Are Analogs **.

Info

Operators (ca)
Support: We Are Analogs
5. 11. 2014 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 300,- na místě

www.facebook.com/events/302018946645747
www.operatorsmusic.com
www.facebook.com/weareanalogs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.