Zprávy / Pozvánky

Kytary, láska a plameňák na Indie Session

Kytary, láska a plameňák na Indie Session

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2016

Již tradičně po půl roce ohlašuje Ostrava událost tamního klubového jara. Devátý díl Indie Sessions, tentokrát doprovázen plameňákem, bude 29. dubna oslavou čtyřletého fungování a zároveň nostalgickým návratem k začátkům, ke všemu dobrému, k lásce a hlavně ke kytarám. Ke kytarám nadějných kapel hudebního rybníka české alternativy, ze kterého je díky bohu stále co lovit.

Džínové karaoke nebo třeba i brnkání v tygrovaných slipech. Perverzní one-man show se silným hlasem v chytlavých písních, ze kterých sálá americká historie. Je víc než jisté, že tohle si vychutnáte do posledního doušku. Ano, svůj bubblegum punk či slop pop přijede představit Lazer Viking, ještě donedávná známý jako Boy Wonder & The Teen Sensations. Už jen charakteristicky si odplivnout a jedeme, audiovizuální zážitek zaručen, ne nadarmo byl za rok 2015 nominován na cenu české hudební kritiky Apollo.


Svůj plechovkový zvuk provoněný bigbeatem a kalifornskou psychedelií představí kometa, která se teprve vloni objevila na české scéně a hned začla bodovat. Frank Bigsby & His Satanic Majesty se konečně představí i se svým doprovodným ansámblem. Takový Woodstock v 21. století v Ostravě. Takže jestli jste v duši alespoň trošku hippie, tak poslouchat Franka z první řady je nutnost. Garáž, v popředí kytarový ráz a až introvertní, přímočaře hloubavá česká lyrika. To jsou ROLE. Stačí si je pustit jednou a za dvě hodiny si uvědomíte, že jste nepřestali mačkat repeat a nohou si budete jejich rytmy vyklepávat ještě nějaký ten čas. Letos budou vydávat svůj debut a tak je velká šance, že třeba uslyšíte jako jedni z prvních kousky, které zanedlouho budou lítat na prvních příčkách alternativně zaměřených hitparád.


Definici indie hudby přijedou představit znojemští Psychocandy. Milují syrové kytary, post-punkové basy, madchesterské rytmy a nesyrovou pizzu. Ale hlavně si dělají hudbu čistě podle sebe. Extrémně chytlavé refrény prolnuté kapkou melancholie vás nejen rozezpívají, ale také roztančí.

Indie Session #9 si připravila do sebe zapadající hudební scénař, který odkazuje zároveň jak do minulosti celého projektu, tak do budoucnosti české alternativní scény. Ostravský hudební klub Barrák u malebného nábřeží tak znovu dá ve svém širokém okolí jedinečnou šanci nejen alternativně zaměřeným a hudbu milujícím lidem prožít skvělý páteční večer za velmi pěknou cenu.

Info

INDIE SESSION #9
29. 4. 2016 19:00
Barrák music club, Ostrava
Vstupné: 100,- v předprodeji / 120/140,- na místě

www.facebook.com/events/1120101158014631
www.facebook.com/sessionsostrava
www.facebook.com/barrak.ova

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace