Zprávy / Nové desky

La Petite Sonja jako Musa Somnambula

La Petite Sonja jako Musa Somnambula

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.02.2017

„Mým očím je stále nutno házet potravu. Polykají ji nenasytně a surově. A v noci ve spánku ji tráví.“

Autorem citátu je malíř, fotograf, grafik a literát Jindřich Štýrský, tato slova napsal několik let před svou smrtí. Trávit ve spánku dokáže každý, tvořit na hranici vědomí pouze vyvolení. Mezi nejslavnější díla Jindřicha Štýrského bývá řazena grafika Musa Somnambula a právě tento symbol českého surrealismu si coby název svého alba zvolila zpěvačka La Petite Sonja, jinak členka Kill The Dandies! (dříve také Moimir Papalescu & the Nihilists). Album Musa Somnambula bude 1. února avizovat singl Something to Cheer Me Up, celá kolekce pak vychází na CD a digitálně v úterý 14. února, obdrží ji také jako přílohu předplatitelé časopisu Full Moon #70.


Sonjiny písně stepují na vratké hranici mezi spánkem a vědomím, jsou tajemné, křehké a opojné. „Nejedná se úplně o sólové album, ráda bych to prezentovala jako vedlejší projekt,“ říká sama zpěvačka a dodává: „Myslím, že každý autor si to chce dříve nebo později zkusit sám, já jsem ale stejně nakonec přizvala ostatní. Hank mi pomáhal s celkovým zvukem, a kdyby nebylo tak málo času, tak by určitě hostovali i další členové KTD!. Paradoxně právě díky tomuto původně sólovému projektu jsem zjistila, že úplně sama to stejně dělat nechci.“

Zásadní událostí pro dokončení celého projektu bylo oslovení výtvarné umělkyně a hudebnice Danielle de Picciotto (Crime & the City Solution nebo Ministry of Wolves), která hostuje hned na několika skladbách a podílela se také autorsky. Na albu se objevuje také Hank J. Manchini, který je podepsán i pod jeho produkcí, a hudební složku skladby Thia vytvořil electro/noiseový producent NBDY. Nahrávání a mix měl na starosti Bert Neven (Killing Joke, Michael’s Uncle, Kill the Dandies!, Nauzea Orchestra a mnoho dalších). Album Musa Somnambula vydává label Drug Me Records ve spolupráci s projektem Full Moon Forum. Dlouho očekávané třetí album Sonjiny domovské formace Kill the Dandies! by se mělo objevit na začátku léta 2017.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.

Na Deadred Records vychádza nový Stroon

redakce 17.05.2020

V mnohých ohľadoch zvláštny začiatok roka 2020 zachytil Stroona v mimoriadnej tvorivej kondícii.

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce 16.05.2020

Nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”.

Popoví pionýři Sparks vydávají novou desku

redakce 14.05.2020

Fyzické vydání 24. studiovky A Steady Drip, Drip, Drip se sice posunulo až na červenec, digitální verze vychází právě dnes.

Kompilace Virtual Healing je sondou do české elektronické scény

redakce 13.05.2020

Virtual Healing: Covid19 Antidote je audiovizuální kompilace od celé řady jednotlivců i kolektivů působících na české elektronické hudební scéně.

Lenka Dusilová nahrává album, online koncertem zahajuje sbírku na jeho dokončení

redakce 12.05.2020

Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Lenka Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně.

Jak tomuhle místu můžeš říkat domov, ptá se Tomáš Tkáč na druhé sólovce

redakce 11.05.2020

Tomáš Tkáč je zpěvák, textař, hudebník, producent, člen kapel Pris a něco něco a zakladatel labelu Divnosti.

Lannne zverejňuje nový videoklip

redakce 11.05.2020

Lannne plánuje predstaviť svoj debutový album na jeseň tohto roka ako support na vybraných koncertoch slovensko-českej šnúry kapely Billy Barman s názvom Zlatý vek.