Zprávy / Nové desky

La Petite Sonja jako Musa Somnambula

La Petite Sonja jako Musa Somnambula

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.02.2017

„Mým očím je stále nutno házet potravu. Polykají ji nenasytně a surově. A v noci ve spánku ji tráví.“

Autorem citátu je malíř, fotograf, grafik a literát Jindřich Štýrský, tato slova napsal několik let před svou smrtí. Trávit ve spánku dokáže každý, tvořit na hranici vědomí pouze vyvolení. Mezi nejslavnější díla Jindřicha Štýrského bývá řazena grafika Musa Somnambula a právě tento symbol českého surrealismu si coby název svého alba zvolila zpěvačka La Petite Sonja, jinak členka Kill The Dandies! (dříve také Moimir Papalescu & the Nihilists). Album Musa Somnambula bude 1. února avizovat singl Something to Cheer Me Up, celá kolekce pak vychází na CD a digitálně v úterý 14. února, obdrží ji také jako přílohu předplatitelé časopisu Full Moon #70.


Sonjiny písně stepují na vratké hranici mezi spánkem a vědomím, jsou tajemné, křehké a opojné. „Nejedná se úplně o sólové album, ráda bych to prezentovala jako vedlejší projekt,“ říká sama zpěvačka a dodává: „Myslím, že každý autor si to chce dříve nebo později zkusit sám, já jsem ale stejně nakonec přizvala ostatní. Hank mi pomáhal s celkovým zvukem, a kdyby nebylo tak málo času, tak by určitě hostovali i další členové KTD!. Paradoxně právě díky tomuto původně sólovému projektu jsem zjistila, že úplně sama to stejně dělat nechci.“

Zásadní událostí pro dokončení celého projektu bylo oslovení výtvarné umělkyně a hudebnice Danielle de Picciotto (Crime & the City Solution nebo Ministry of Wolves), která hostuje hned na několika skladbách a podílela se také autorsky. Na albu se objevuje také Hank J. Manchini, který je podepsán i pod jeho produkcí, a hudební složku skladby Thia vytvořil electro/noiseový producent NBDY. Nahrávání a mix měl na starosti Bert Neven (Killing Joke, Michael’s Uncle, Kill the Dandies!, Nauzea Orchestra a mnoho dalších). Album Musa Somnambula vydává label Drug Me Records ve spolupráci s projektem Full Moon Forum. Dlouho očekávané třetí album Sonjiny domovské formace Kill the Dandies! by se mělo objevit na začátku léta 2017.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape.

Alphones mají živé EP a zahrají k filmu

redakce 11.11.2019

Alphones hrají k filmu Cikáni aneb co asi mohl mít v hlavě Karel Hynek Mácha na cestě z Itálie až po české luhy a háje.

Acute Dose streamují novinku Overdose

redakce 01.11.2019

Po necelých třech letech vydala brněnská kapela Acute Dose své třetí album Overdose, které aktuálně nabízí k poslechu.

The Envlps vydávají novinku Last Star

redakce 25.10.2019

Svým digitálním kaleidoskopem nabízí roztříštěný pohled na to, jak vytváříme popkulturu a jak následně ta tvaruje nás.

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.