Zprávy / Nové desky

Lábusnews: Guerilla Records a jarní koncerty

Lábusnews: Guerilla Records a jarní koncerty

redakce | Zprávy / Nové desky | 26.01.2013

Už tento týden, tuto sobotu, právě dnes, 26. ledna, v pražském Hoodoo Music Clubu pokřtí svůj debut SLUM. Jako vážení hosté vystoupí brněnští Děti kapitána Morgana, pozoruhodný objev undergroundové scény, a večer uzavře již legendární Špinavý nádobí z Třebíče, které v Praze hrálo naposledy před více jak dvěma lety. Začínáme od 20 hodin (na sál od 19) a vstup stojí pouhé kilčo, resp. 100 korun. Premiérově bude prodáváno i CD SLUMu Kosa na duši, k dostání bude i další sortiment vydavatelství.

A vlastně rovnou za měsíc, v sobotu 23. února – také v Hoodoo Music Clubu – oslaví své čtyřicátiny jedna z pevných jistot českého undergroundu: skupina Umělá hmota. Ta vystoupí s několika spoluhráči, kteří se v jejím dresu během těch let objevili. Ale i zajímaví hudební hosté: po dlouhých letech nečinnosti se v Praze objeví českolipský Old Minka Band, zahraje MCH BAND – pak si zařádí Umělá hmota – a na závěr nás čekají ještě Hally Belly.

No v březnu se přesuneme ven z Prahy, na venkov, v kulturáku v Dobroměřicích u Loun proběhne tradiční Lábus Birthday, tentokrát výjimečné tím, že to bude přesně 20 let od těch prvních. Jó, utíká to! Pokusíme se o jakýsi „remake“ tehdejšího večera. Tehdy vystoupili v sále kulturního domu Zastávka v Lounech Guten Tag, Do řady!, Vyžvejklá bambule, Umělá hmota, „X“, Plus naši, Hally Belly, Easy Rider Band, Invalidní důchod a Echt!. I po těch letech pěkná sestavička! Položil se tak základ tradici, která přetrvala přes všechny peripetie až do dnešních dnů. V sobotu 30. března tak vystoupí SLUM (se Zelím, který tehdy hrál v „X“), Hally Belly, Echt!, Umělá hmota a pro ten jeden večer i Plus naši. Jako speciální hosty jsem pozval Fiction, jejichž vystoupení jsou více než vzácná. Naopak jsem s omluvou vynechal Do řady!, jejich punk je na nás přece už jen rychlý a už by těch kapel bylo zkrátka moc. Za Guten tag, Invalidním důchodem a Easy Rider Bandem se zavřela voda. Ale co na to Vyžvejklá bambule….? Takže ještě jednou: Dobroměřice u Loun, 30. března.

Odkazy:
www.guerilla.cz
www.hoodooklub.cz
www.facebook.com/events/303000056469624
www.facebook.com/events/330081927106080/?ref=22

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slut hlásí návrat po 20 letech

redakce 17.09.2019

Zbrusu nový singl Keep Going jako příslib nového studiového alba, jež by Slut chtěli vydat v roce 2020. Návrat po dvaceti letech.

Povodí Ohře mají nový singl i klip

redakce 17.09.2019

Kluci od Povodí Ohře se po roce vracejí s čerstvým krmivem pro jehly gramofonů. Nový singl Rakovina doplňují videoklipem.

KlipyTipy: Good Times Only - Tvůj kluk

redakce 08.09.2019

Pražská postpopová čtveřice Good Times Only vydala singl ze svého připravovaného debutového alba a přidává i videoklip.

KlipyTipy: Vanishing Twin - You Are Not an Island

redakce 06.09.2019

Vanishing Twin navazují na první letošní animovaný klip Magician's Success další animací k songu You Are Not an Island.

Zvíře jménem Podzim se vrací s druhým albem. Nečekaně.

redakce 03.09.2019

Dvě roviny, vlčí a psí. Dva principy, které má každý z nás. Dvě odlišné, a přesto navzájem komunikující poloviny obsahuje v tichosti připravená druhá deska...

Rozpad mezilidské komunikace. Dalekko s novým klipem.

redakce 03.09.2019

Hudebníky oslovil vizuální umělec, režisér a elektronický hudební producent Petr Adamec, který vystupuje jako Subject Lost a Moonspotter.

Melancholie hluku u Genot Centre

redakce 02.09.2019

Devatenáctá edice celonočních ambientních koncertů Silent Night i debutová alba projektů Mor Air a dua Corporation.

-123min. s novou deskou po deseti letech

redakce 01.09.2019

Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině.

Nová psychpopová kapela na slovenské scéně - White Place

redakce 01.09.2019

S klipom a vôbec prvou skladbou prichádza na scénu východoslovenská kapela White Place.

Poslední světlo 27

redakce 01.09.2019

Hudební kompozice v potemnělých tónech nezapře základní folkové jádro, které ovšem pozvolna přechází do postrockového nádechu.