Zprávy / Nové desky

Lábusnews: Guerilla Records a jarní koncerty

Lábusnews: Guerilla Records a jarní koncerty

redakce | Zprávy / Nové desky | 26.01.2013

Už tento týden, tuto sobotu, právě dnes, 26. ledna, v pražském Hoodoo Music Clubu pokřtí svůj debut SLUM. Jako vážení hosté vystoupí brněnští Děti kapitána Morgana, pozoruhodný objev undergroundové scény, a večer uzavře již legendární Špinavý nádobí z Třebíče, které v Praze hrálo naposledy před více jak dvěma lety. Začínáme od 20 hodin (na sál od 19) a vstup stojí pouhé kilčo, resp. 100 korun. Premiérově bude prodáváno i CD SLUMu Kosa na duši, k dostání bude i další sortiment vydavatelství.

A vlastně rovnou za měsíc, v sobotu 23. února – také v Hoodoo Music Clubu – oslaví své čtyřicátiny jedna z pevných jistot českého undergroundu: skupina Umělá hmota. Ta vystoupí s několika spoluhráči, kteří se v jejím dresu během těch let objevili. Ale i zajímaví hudební hosté: po dlouhých letech nečinnosti se v Praze objeví českolipský Old Minka Band, zahraje MCH BAND – pak si zařádí Umělá hmota – a na závěr nás čekají ještě Hally Belly.

No v březnu se přesuneme ven z Prahy, na venkov, v kulturáku v Dobroměřicích u Loun proběhne tradiční Lábus Birthday, tentokrát výjimečné tím, že to bude přesně 20 let od těch prvních. Jó, utíká to! Pokusíme se o jakýsi „remake“ tehdejšího večera. Tehdy vystoupili v sále kulturního domu Zastávka v Lounech Guten Tag, Do řady!, Vyžvejklá bambule, Umělá hmota, „X“, Plus naši, Hally Belly, Easy Rider Band, Invalidní důchod a Echt!. I po těch letech pěkná sestavička! Položil se tak základ tradici, která přetrvala přes všechny peripetie až do dnešních dnů. V sobotu 30. března tak vystoupí SLUM (se Zelím, který tehdy hrál v „X“), Hally Belly, Echt!, Umělá hmota a pro ten jeden večer i Plus naši. Jako speciální hosty jsem pozval Fiction, jejichž vystoupení jsou více než vzácná. Naopak jsem s omluvou vynechal Do řady!, jejich punk je na nás přece už jen rychlý a už by těch kapel bylo zkrátka moc. Za Guten tag, Invalidním důchodem a Easy Rider Bandem se zavřela voda. Ale co na to Vyžvejklá bambule….? Takže ještě jednou: Dobroměřice u Loun, 30. března.

Odkazy:
www.guerilla.cz
www.hoodooklub.cz
www.facebook.com/events/303000056469624
www.facebook.com/events/330081927106080/?ref=22

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Resistor Sound Sessions přinášejí Těžké kovy Nikander

redakce 18.06.2019

Do Kabinetu Múz přinesla sludgemetalová kapela Nikander singl z připravovaného splitu s finskou kapelou Stolen Kidneys.

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce 17.06.2019

Nový druh rozprávania je nevyhutný, a preto sa treba obrátiť na Juraja Petáka a hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Ukolébavky ze špitálu: Mueran Humanos

redakce 17.06.2019

Dvoučlenný projekt Mueran Humanos chystá své třetí album Hospital Lullabies, které předesílá singlem La Gente Gris.

Katarína Máliková zverejnila novinku De profundis

redakce 12.06.2019

V novom repertoári zachováva krehkosť i znamenitosť klavírnych aranžmánov a spevu, omnoho viac však budeme počuť nové nástroje.

Ima Teva ševelí

redakce 05.06.2019

Cesta z města, na které balíme sluchátka do kapsy a posloucháme mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry.

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

redakce 04.06.2019

Frontman olomouckých Dirty Old Dogs v jarních měsících natočil sólové album Deafmantra.

Manon meurt vítají léto novým singlem

redakce 03.06.2019

Sedm a půl minuty trvající Beyond Beside je dovětkem, završením alba MMXVIII, ke kterému vychází jako samostatný singl.

Štvrtý album skupiny Čisté Tvary finišuje

redakce 31.05.2019

Ako býva u Čistých Tvarov zvykom, po vydaní nahrávky predstavia fanúšikom nový materiál naživo na slovensko-českom turné.

U-Prag pokřtili nové album

redakce 26.05.2019

Vedle elektronické složky pracují se širokou škálou živých nástrojů a v experimentech si nekladou meze, o čemž svědčí i jejich třetí deska.

Projekt Evolet vydává debutové album

redakce 24.05.2019

Slovenská textařka a písničkářka Eva Jurčáková vydává v spolupráci s producentem Martinem E. Kyšperským debutové album.