Zprávy / Nové desky

Ladislav Pazdera debutuje Chiaroscuro

Ladislav Pazdera debutuje Chiaroscuro

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.09.2023

Album Chiaroscuro kytaristy Ladislava Pazdery, vydané u švýcarského labelu Unit Records, zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých skladeb se širokou škálou nálad.

Spektrum stylů, které se Pazderovi daří na bezpražcové kytaře obsáhnout, sahá od mistrovské fingerstyle techniky až po jazz. Hra je ovlivněna tradičním zvukem Andalusie východní Evropy až po arabské oblasti, zahrnuje vzdušnost brazilské hudby a všeobjímající preciznost klasiky. Ostatně o albu pochvalně hovoří i prestižní magazíny jako Concerto nebo Jazzthing. Chiaroscuro je výsledkem osobního a hudebního růstu. Obsahuje převážně původní skladby a několik jedinečných aranžovaných coververzí. V tvorbě se Pazdera inspiruje cizími kulturami a přírodními motivy.


„Právě zemité barvy a s nimi spojené pocity jsem měl na mysli u mnoha skladeb. Někdy to byly různé formy písku jako v případě Ténéré nebo Sirocca, jindy různé odstíny hnědé. Jsou zde však i tzv. modré kompozice se středomořskou atmosférou, jako například kontemplativní Agua Calma nebo El Color del Mar. Rád nechávám svou mysl bloudit. V hudbě se samozřejmě odrážejí i mé zážitky z koncertních turné, ale především jsou písně mým vlastním sněním,“ vysvětluje sám kytarista.

Pazdera se narodil v roce 1989 v Pardubicích. Nejprve se učil hrát na housle, poté na violu. Ta mu nebyla zcela po chuti, ve dvanácti letech náhodou našel ve skříni akustickou kytaru a brzy se od coverů The Beatles přesunul ke skládání vlastních písní. Po absolutoriu konzervatoře v oboru klasická hudba začal studovat akustickou kytaru se zaměřením na koncertní hudbu, world music & jazz na Vysoké škole hudební Carla Maria von Weber v Drážďanech, kde rozvinul vlastní způsob hudebního vyjádření. Procestoval svět a získal ocenění na mezinárodních soutěžích.

Info

Ladislav Pazdera
web

foto © se svolením Ladislava Pazdery

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Čtvrt na smrt vydali svou nejbarevnější desku

redakce 29.11.2023

Deska se tematicky zaobírá všemi možnými formami lásky.

st. Emmita vydala debutové EP

redakce 28.11.2023

st. Emmita skrz svoje sety prináša zmes alternatívnych elektronických žánrov.

Bludička Barbory Mochowé

redakce 23.11.2023

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění.

Monika Šubrtová vydala album TOON

Dagmar Lauková Petrášová 22.11.2023

Zámerom bolo spraviť nahrávku, ktorá bude jemnejšia a zvukovo detailnejšia ako predošlá produkcia v duu Jamka, kde pôsobila spoločne s Danielom Kordíkom.

Samota plná lidí na nové desce The Smile

Tomáš Jančík 22.11.2023

Aktuální singl pracuje se ztraceným Thomem Yorkem v přehlceném městě plném rozmazaných obličejů a černobílou samotou plnou lidí.

B4 vydali VHS

redakce 20.11.2023

Potutelný humor a vnitřní smích se tu střídá s melancholií a pochechtáváním se nad stereotypy své generace.

Lukáš Oravec Quartet vydáva nový album a vyráža na turné

redakce 19.11.2023

Lukáš Oravec Quartet koncom minulého roku zamieril do štúdia s hosťom Jerrym Bergonzim.

Nové EP Daydream od Meowlau x Val

redakce 16.11.2023

Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu.

vychází nová deska sinks

redakce 14.11.2023

... vychází nová deska sinks, turné hned...

Page Turners debutují

redakce 07.11.2023

Po vydání série singlů přichází pražský boyband Page Turners se svým prvním dlouhohrajícím releasem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace