Zprávy / Festivalové

Laibach a další okoření Brutal Assault

Laibach a další okoření Brutal Assault

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.04.2018

Brutal Assault hlásí další várku potvrzených kapel. Tentokrát jde o mix napříč mnoha žánry. Mezi potvrzenými kapelami jsou nově Laibach, ale také Pain of Salvation, Shelter, Rolo Tomassi nebo třeba bizarní country kapela Steve 'n' Seagulls.

Kultovní slovinští Laibach udělají jednu ze vzácných výjimek ze své politiky nehrát na festivalech a poprvé se objeví na BA. Progresivní Green Carnation přirozeně navazují na tvorbu avantgardních experimentátorů In the Woods... a od své první desky je každé jejich další album majákem v moři hudební šedi. Ultimativní melodičnost Pain of Salvation může být příliš sladkým soustem pro mnohé návštěvníky BA, nicméně syrové emoce podávají zcela autenticky. Příznivci alternativního přístupu k životu a hudbě se můžou těšit na mantry kultovního devadesátkového krishnacoru v podání Shelter.


Wisdom in Chains nahlíží hardcore z pohledu pouliční špíny, mladou nevybouřenou krev hardcoreu dodají Broken Teeth z Manchesteru. Orientálním hardcorovým kořením budou také Rolo Tomassi se svým mixem matematiky, hardcoru a synthpopové uhlazenosti. Těšit se můžete i na Evergreen Terrace, Messiah, Nervochaos nebo Ulsect poskládané z členů Dodecahedron a Textures. Nejbizarnější položkou pak budou Steve 'n' Seagulls.

Info

Brutal Assault 23
8. - 11. 8. 2018
Pevnost Josefov, Jaroměř
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace