Zprávy / Festivalové

Lajnap Psych Tentu na Fluff Festivalu je kompletní

Lajnap Psych Tentu na Fluff Festivalu je kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.07.2022

Po dvouleté covidové pauze se Fluff Fest vrací zpět na rokycanské sportovní letiště. V rámci jeho programu nechybí ani venkovní stage Psych Tent, kterou od roku 2012 kurátoruje label Stoned to Death. Na té se letos představí více jak třicítka českých i zahraničních umělců a umělkyň.

více o festivalu zde

Program bude probíhat od čtvrtečního večera 28. července až do pozdní neděle 31. července. Čtvrteční start bude již klasicky patřit především umělcům z vod experimentální elektronické hudby. Představí se česká proaktivní legenda xNBDYx, jeden z úzké řady lokální straight-edge noisové scény, sekundovat mu bude italské duo Casa di Caccia, spojené s italským labelem Second Sleep. Ottaven je solovým projektem Giovanni Donadiniho, který v něm obrací naruby modulární syntézu a zavádí posluchače do nekonečných repetitivních krajin.

Čtvrteční finále pak bude patřit dvoum matadorům české ambientní a experimentální scény, dojde na sólové vystoupení Jana Tomáše (Lvmen, Tomáš Palucha), i na sólo jeho souputníka Jana Kašpara, který vystupuje pod monikerem Obelisk of Light a který již dekádu kultivuje svůj svojsky euforický drone, který často vychází z ojedinělé kytarové manipulace. Výše zmíněná dvojice muzikantů Tomáš a Kašpar na festivalu vystoupí v neděli ještě v rámci společného projektu Sítě. Tomáš si v ráci Psych Tentu odbude triptych, v sobotu se po mnoha letech vrátí na místo činu i se svou kapelou Tomáš Palucha.

Mezi dalšími umělci se posluchači mohou těšit na vystoupení zakladatelky labelu Řehole Timmi, v Čechách usazenou běloruskou zvukovou umělkyni mʊdʌki, zasněné rapové duo lobbyboy&saab900turbo nebo dvojici Jasnovidec , která se intenzivně a dlouhodobě zabývá prací s modulárními syntezátory a vytváří hudbu na pomezí drone noisového masivu. Exkluzivní evropský koncert na Psych Tentu odehraje americký dark folkový hudebník Jakob Battick, který se ve své tvorbě inspiruje tvorbou minimalistů i italských brakových hororů.

V sobotu pak večer zakončí britský bass klarinetista Chris Cundy, známý pro svůj repetitivní přístup ke hře. Z muzikantů, kteří se letos vydávají na dlouhou cestu s jediným cílem Psych Tent ještě třeba zmínit egyptského pábitele Seifa Gabera alias Polonius, který v sobotu odehraje svůj eklektický set, který v sobě snoubí psychedelickou elektroniku, dnb, jungle a rozlámané techno. V pátek pak zajisté potěší Primorje, italské duo, které svoji hudbu zásadně vytváří pomocí dvou čtyřstopých rekordérů. Vystoupí také domácí REK, Bibione a další.

Info

Fluff Fest:
Psych Tent
28.–⁠31. 7. 2022
Sportovní letiště, Rokycany
Fb událost

foto © se svolením Jakoba Batticka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace