Zprávy / Festivalové

Lajnap Psych Tentu na Fluff Festivalu je kompletní

Lajnap Psych Tentu na Fluff Festivalu je kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.07.2022

Po dvouleté covidové pauze se Fluff Fest vrací zpět na rokycanské sportovní letiště. V rámci jeho programu nechybí ani venkovní stage Psych Tent, kterou od roku 2012 kurátoruje label Stoned to Death. Na té se letos představí více jak třicítka českých i zahraničních umělců a umělkyň.

více o festivalu zde

Program bude probíhat od čtvrtečního večera 28. července až do pozdní neděle 31. července. Čtvrteční start bude již klasicky patřit především umělcům z vod experimentální elektronické hudby. Představí se česká proaktivní legenda xNBDYx, jeden z úzké řady lokální straight-edge noisové scény, sekundovat mu bude italské duo Casa di Caccia, spojené s italským labelem Second Sleep. Ottaven je solovým projektem Giovanni Donadiniho, který v něm obrací naruby modulární syntézu a zavádí posluchače do nekonečných repetitivních krajin.

Čtvrteční finále pak bude patřit dvoum matadorům české ambientní a experimentální scény, dojde na sólové vystoupení Jana Tomáše (Lvmen, Tomáš Palucha), i na sólo jeho souputníka Jana Kašpara, který vystupuje pod monikerem Obelisk of Light a který již dekádu kultivuje svůj svojsky euforický drone, který často vychází z ojedinělé kytarové manipulace. Výše zmíněná dvojice muzikantů Tomáš a Kašpar na festivalu vystoupí v neděli ještě v rámci společného projektu Sítě. Tomáš si v ráci Psych Tentu odbude triptych, v sobotu se po mnoha letech vrátí na místo činu i se svou kapelou Tomáš Palucha.

Mezi dalšími umělci se posluchači mohou těšit na vystoupení zakladatelky labelu Řehole Timmi, v Čechách usazenou běloruskou zvukovou umělkyni mʊdʌki, zasněné rapové duo lobbyboy&saab900turbo nebo dvojici Jasnovidec , která se intenzivně a dlouhodobě zabývá prací s modulárními syntezátory a vytváří hudbu na pomezí drone noisového masivu. Exkluzivní evropský koncert na Psych Tentu odehraje americký dark folkový hudebník Jakob Battick, který se ve své tvorbě inspiruje tvorbou minimalistů i italských brakových hororů.

V sobotu pak večer zakončí britský bass klarinetista Chris Cundy, známý pro svůj repetitivní přístup ke hře. Z muzikantů, kteří se letos vydávají na dlouhou cestu s jediným cílem Psych Tent ještě třeba zmínit egyptského pábitele Seifa Gabera alias Polonius, který v sobotu odehraje svůj eklektický set, který v sobě snoubí psychedelickou elektroniku, dnb, jungle a rozlámané techno. V pátek pak zajisté potěší Primorje, italské duo, které svoji hudbu zásadně vytváří pomocí dvou čtyřstopých rekordérů. Vystoupí také domácí REK, Bibione a další.

Info

Fluff Fest:
Psych Tent
28.–⁠31. 7. 2022
Sportovní letiště, Rokycany
Fb událost

foto © se svolením Jakoba Batticka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlínský festival Heroines of Sound má silný line-up

redakce 09.06.2023

Letošní ročník se tematicky zaměřuje na mikrotonalitu, noise a drone music, a představí se na něm přes čtyřicet umělkyň z dvaceti různých zemí.

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

redakce 09.06.2023

Pražské Madhouse Express doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals.

Do Szigetu zbývají dva měsíce

redakce 07.06.2023

Skvělou zprávou je, že v programu letošního Szigetu najdeme vedle světových hvězd jako Billie Eilish nebo David Guetta i zástupce česko-slovenské scény.

Festival Břeh mezi vodou a zemí

redakce 06.06.2023

Břeh, to je nový jednodenní hudební festival z produkce ostravského kulturního centra Provoz.

Podzimní novinky JazzFestBrno

redakce 05.06.2023

Do Brna zavítají Ibrahim Maalouf, Jaga Jazzist nebo Concept Art Orchestra. A další.

Flaam prinesenie Sad Night Dynamite nebo Kirina J Callinana

redakce 04.06.2023

Malé ihrisko pre veľké deti či dvojdňová bitka s letnou nudou. To sú heslá nitrianskeho letného festivalu Flaam.

Colour Meeting doplňuje program

redakce 04.06.2023

Uhrančivé a capella zpívající duo podpořené elektronikou Tarta Relena, belgická multižánrová smršť Echoes of Zoo, směs blues, psychedelie a marocké gnawa music Bab L’ Bluz a další.

Na MikuLOVE zazní Psí vojáci v podání Agon Orchestra

redakce 03.06.2023

Dále zahrají například Dunaj, Načeva nebo Garage & Tony Ducháček a mnoho dalších.

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace