Zprávy

Láska v tanci: Naše poslední tango

Láska v tanci: Naše poslední tango

redakce | Zprávy | 05.12.2016

María Nieves Rego (80) a Juan Carlos Copes (83) se potkali, když jim bylo 14 a 17 let, a taneční pár tvořili téměř půl století. Za tu dobu se střídavě milovali i nenáviděli a prošli si i několika bolestivými rozchody, vždy se však k sobě nakonec vrátili. Žádný jiný muž totiž netančil tak jako Juan a žádná jiná žena se v tanci nemohla rovnat Maríi! Nakonec však Juan Maríi opustil definitivně: odešel s partnerkou o 20 let mladší a pořídil si s ní dvě děti.

Nyní, na sklonku života, se Juan i María rozhodli o svou lásku, nenávist i vášeň podělit. Ve filmu Naše poslední tango vyprávějí svůj příběh skupince mladých choreografů a tanečníků tanga z Buenos Aires, kteří ty nejkrásnější, nejdojemnější i nejdramatičtější chvíle jejich života převádějí do neuvěřitelných tanečních choreografií. Nádherně natočené taneční variace na plátně doplňují zajímavé rozhovory i dokumentární ukázky ze zákulisí natáčení: výsledkem je nezapomenutelná cesta do nitra tanga.


Naše poslední tango není pouhým životopisným snímkem. Zároveň mapuje historii tanga i vliv, jaký měli oba tanečníci na rozvoj tohoto tance v posledních padesáti letech. Jako první se Juan s Maríou odvážili vymanit tango z klubů v Buenos Aires a přivedli tento svůdný tanec na pódia divadel po celém světě. Narodili se během zlaté éry tanga, kdy byl tento tanec považován za "rozptýlení pro chudinu": v jejich případě šlo ale všechno stranou, tangu zkrátka zasvětili svůj život. Pak ale s příchodem rock'n'rollu začala sláva argentinského milostného tance upadat. María, Juan a jejich přátelé se ale nikdy nevzdali. Nebylo umíněnějšího a zapálenějšího člověka, než byl právě Juan: nastudoval první taneční představení v tomto stylu, a proslavil tak svůj milovaný tanec po celém světě.

Jeho odhodlání se vyplatilo: soubor brzy vyrážel na turné po Latinské Americe a o něco později vystupoval i v New Yorku. Nebyla to ale jen procházka růžovým sadem, zažili i temnější okamžiky. V USA bylo tango úplnou novinkou. Juan s Maríou neměli peníze a koncem měsíce často nebylo ani na chleba. Až jednoho dne dostal Juan bláznivý nápad: zatančí si na stole. Tak se zrodilo taneční číslo, které se brzy stalo jejich vlajkovou lodí a s nímž zanedlouho vystupovali po celém světě. Maríi se ale začalo stýskat po domově a chtěla se vrátit domů do Argentiny. Pro Juana by ovšem dýchala, byl pro ni vším. Juan měl taktéž jedinou lásku: tango.

Info

Naše poslední tango

www.artcam.cz/nase-posledni-tango

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tolstoys v novém klipu: Buďte naplno se svými blízkými

redakce 22.09.2021

Skladba Skin Hunger (We Are Human Beings) je oslavou lidstva a vzájemné tolerance

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace