Zprávy / Pozvánky

Last minute koncert: Shitwife

Last minute koncert: Shitwife

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.03.2016

Po delší době hodně žhavej last minute koncert. Místní Borci uvádějí: "Nemohli sme přeci odmítnout Henriho z Shield Your Eyes, kterej se nám přijede opět ukázat, tentokrát s Waynem, známým z breakcore projektu Ladyscraper. Kombinací různých mentálních poruch obou umělců (čti různých, nepopulárních hudebních žánrů) vznikla Shitwife, která se s ničím nemaže a touží po tvém potu na svých bicích." Povinnost pro všechny fanoušky alternativního elektra, šílenejch bubeníků a klidně i drum and bassu či breakcoru. Před nimi se těšte na v Plzni už dobře známého Edoshe z Edoshovova Kurníku, kterej představí svojí sólovku Psychoscifi a svým způsobem místní kapelu wHAT'S yOUR fAVORITE nUMBER?, která svojí prezentací výborně ladí do trochu šílenějšího večírku.


Wayne Adams a Henri Grimes jsou určitě kamarádi do deště, ale kdo zná jejich předchozí kapely/projekty, tak by nikdy neřek, že se sejdou i hudebně. A ještě k tomu způsobí ve svém rodném Londýně takovej povyk, když se vydaj ještě né moc zmapovanou cestou, objeví v ní taneční potenciál a hravě uspokojí jak alternativnějšího tak d'n'b poslouchače. A kdeže se vzali? Wayne je známí především z breakcore diskošky Ladyscraper a Henri je bubeníkem pro mnohé kultovních a dnes už bohužel uspaných Shield Your Eyes. Těžko říct kam jejich společný Shitwife zařadit. Je to metal-tronica, punk-house nebo třebá breakcore-d'n'b? Na kontě mají jedno LP Big Lad, ze kterýho srší tolik energie, kdy název otvíráku High Octane Party Banger jen lehce naznačuje, co asi čekat když se Shitwife rozhodne zesrat zrovna váš klub. Jo a kluci moc nemaj rádi podium, takže se připravte na to, že si na ně budete moct sáhnout, spadnout jim do bicích, nebo pokroutit čudlíky.


Edosh je starej známej Kurník papá. Edoshův Kurník, PTAKZ a nakonec solo projekt Edosh oholenej na dřeň. Přímočarej rap bez kompromisů a upřímná výpověď. Největším důkazem je vloni skrze Landmine Alert vydaný album Psychoscifi, jehož název dokonale popisuje obsah.

Míchaj oldskůlové 8-bitové zvuky, minimalistické videoprojekce, skočné rytmy, řezavou kytaru, křik a zpěv. Obecně se dá soudit, že kapela zpívá o sexu, násilí a moderních technologiích. Má ráda, když se tato témata snoubí. Nerozumí tomu, ale líbí se jí to. Energii, nápaditost a spontaneitu živých vystoupení ocenili i porotci hudební soutěže Múza, kteří v roce 2013 ověnčili wHAT'S yOUR fAVORITE nUMBER? celkovým prvním místem a statutem nejnadějnější kapely ve vesmíru.

Info

Místní Borci uvádějí:
Shitwife (uk) + Edosh
Support: wHAT'S yOUR fAVORITE nUMBER?
2. 3. 2016 20:00
Anděl music bar, Plzeň
Vstupné: 130,- a více

www.facebook.com/events/1027454240634962
www.facebook.com/MistniBorci
www.facebook.com/Andelmusicbar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.