Zprávy / Pozvánky

Last minute koncert: Shitwife

Last minute koncert: Shitwife

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.03.2016

Po delší době hodně žhavej last minute koncert. Místní Borci uvádějí: "Nemohli sme přeci odmítnout Henriho z Shield Your Eyes, kterej se nám přijede opět ukázat, tentokrát s Waynem, známým z breakcore projektu Ladyscraper. Kombinací různých mentálních poruch obou umělců (čti různých, nepopulárních hudebních žánrů) vznikla Shitwife, která se s ničím nemaže a touží po tvém potu na svých bicích." Povinnost pro všechny fanoušky alternativního elektra, šílenejch bubeníků a klidně i drum and bassu či breakcoru. Před nimi se těšte na v Plzni už dobře známého Edoshe z Edoshovova Kurníku, kterej představí svojí sólovku Psychoscifi a svým způsobem místní kapelu wHAT'S yOUR fAVORITE nUMBER?, která svojí prezentací výborně ladí do trochu šílenějšího večírku.


Wayne Adams a Henri Grimes jsou určitě kamarádi do deště, ale kdo zná jejich předchozí kapely/projekty, tak by nikdy neřek, že se sejdou i hudebně. A ještě k tomu způsobí ve svém rodném Londýně takovej povyk, když se vydaj ještě né moc zmapovanou cestou, objeví v ní taneční potenciál a hravě uspokojí jak alternativnějšího tak d'n'b poslouchače. A kdeže se vzali? Wayne je známí především z breakcore diskošky Ladyscraper a Henri je bubeníkem pro mnohé kultovních a dnes už bohužel uspaných Shield Your Eyes. Těžko říct kam jejich společný Shitwife zařadit. Je to metal-tronica, punk-house nebo třebá breakcore-d'n'b? Na kontě mají jedno LP Big Lad, ze kterýho srší tolik energie, kdy název otvíráku High Octane Party Banger jen lehce naznačuje, co asi čekat když se Shitwife rozhodne zesrat zrovna váš klub. Jo a kluci moc nemaj rádi podium, takže se připravte na to, že si na ně budete moct sáhnout, spadnout jim do bicích, nebo pokroutit čudlíky.


Edosh je starej známej Kurník papá. Edoshův Kurník, PTAKZ a nakonec solo projekt Edosh oholenej na dřeň. Přímočarej rap bez kompromisů a upřímná výpověď. Největším důkazem je vloni skrze Landmine Alert vydaný album Psychoscifi, jehož název dokonale popisuje obsah.

Míchaj oldskůlové 8-bitové zvuky, minimalistické videoprojekce, skočné rytmy, řezavou kytaru, křik a zpěv. Obecně se dá soudit, že kapela zpívá o sexu, násilí a moderních technologiích. Má ráda, když se tato témata snoubí. Nerozumí tomu, ale líbí se jí to. Energii, nápaditost a spontaneitu živých vystoupení ocenili i porotci hudební soutěže Múza, kteří v roce 2013 ověnčili wHAT'S yOUR fAVORITE nUMBER? celkovým prvním místem a statutem nejnadějnější kapely ve vesmíru.

Info

Místní Borci uvádějí:
Shitwife (uk) + Edosh
Support: wHAT'S yOUR fAVORITE nUMBER?
2. 3. 2016 20:00
Anděl music bar, Plzeň
Vstupné: 130,- a více

www.facebook.com/events/1027454240634962
www.facebook.com/MistniBorci
www.facebook.com/Andelmusicbar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.